Gå til hovedindhold

WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5"

WDHarddiskeEAN: 0718037905754
Pris fra 1.499 krtil 1.879 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 380 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.147 kr 1. apr.

Sammenlign priser på WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1499 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Red Plus 4tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
1.499 kr
Til butik
Wd Red Plus 4tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd billede

Produktinformation

4 TB kapacitet passer til store NAS-volumener til delt lagring i virksomheden. Designet til 24/7 NAS-brug, understøtter op til 180 TB skrivninger om året. 1 000 000 t MTBF og 128 MB cache hjælper med at holde data tilgængelige. SATA 6 Gbit/s-grænseflade med NCQ forbedrer multi-bruger-ydelsen. 0,3 W standby, 3,1 W tomgang og 23 dB tomgangsstøj hjælper med at sænke driftsomkostningerne.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: SATA 3.5"
Artikel nr.: WD40EFZZ
EAN: 0718037905754
Varenr.: 5020076429
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Red Plus Harddisk 4TB 3.5" Serial ATA-600 5400rpm
1.639 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5"
1.696 kr
Til butik
WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 4 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 128MB, omdrejningshastighed 5400 RPM, beregnet brug: NAS servere, 24/7 certificeret. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet BEMÆRK VENLIGST Grundet ekstrem efterspørgsel og mangel på interne harddiske, tager vi i øjeblikket ikke imod nye bestillinger. Benyt i stedet funktionen "Modtag Notifikation", så modtager du en e-mail, når harddisken igen er tilgængeligt. For produkter "på lager" åbner salget som udgangspunkt hverdage kl. 14.00.

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD40EFZZ
EAN: 0718037905754
Varenr.: 3431509
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Red Plus Harddisk 4TB 3.5 Serial ATA-600 5400rpm
1.879 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.499 kr1.585,25 krKøb
2CompuMail DK1.639 kr1.639 krKøb
3Proshop DK1.696 kr1.696 krKøb
4Ultrashop1.879 kr1.879 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5"

PriceData har fulgt prisen på WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" i 172 dage. Laveste pris i perioden er 792 kr (registreret d. 16. januar 2026), højeste er 1.499 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.204 kr.

Den nuværende pris på 1.499 kr er 25% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for WD Red Plus - 4TB - Harddisk - WD40EFZZ - SATA-600 - 3.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.499 kr66 kr (5%)
30. maj 20261.433 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.429 kr70 kr (5%)
14. maj 20261.499 kr30,16 kr (2%)
13. maj 20261.468,84 kr30,16 kr (2%)
5. maj 20261.499 kr90 kr (6%)
2. maj 20261.409 kr90 kr (6%)
30. apr. 20261.499 kr352 kr (31%)
1. apr. 20261.147 kr23 kr (2%)
29. jan. 20261.124 kr200 kr (22%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret