Gå til hovedindhold

Western Digital WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm

Western DigitalHarddiskeEAN: 5715063100493
Pris fra 1.848 krtil 2.275 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 427 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.671 kr 18. mar.

Sammenlign priser på WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1848 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm
1.848 kr
Til butik
WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm billede

Produktinformation

WD Purple WD64PURZ - Harddisk - 6 TB - overvågning - intern - 3.5" - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: WD64PURZ
EAN: 5715063100493
Varenr.: 1000879298
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5 SATA-600 5400rpm
2.189 kr
Til butik
WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5 SATA-600 5400rpm billede

Produktinformation

WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB Opgrader dit overvågningssystem med WD Purple Harddisk WD64PURZ på 6TB, designet specielt til højtydende videoovervågning. Denne 3,5" SATA-600 harddisk kører ved 5400 rpm og er perfekt til kontinuerlig optagelse af flere HD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 5715063100493
Varenr.: 43419
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Purple Surveillance Harddisk
2.275 kr
Til butik
WD Purple Surveillance Harddisk billede

Produktinformation

WD Purple Surveillance Harddisk Med en yderst driftsikker og stadig attraktiv pris, anbefaler vi WD Purple Surveillance Hard Drive Harddisk til rigtig mange forskellige løsninger, blandt andet til NAS og overvågning. WD Purple Surveillance Harddisk

Produktspecifikationer

Kategori: Overvågning
EAN: 5715063100493
Varenr.: 24782

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.848 kr1.848 krKøb
2Ultrashop2.189 kr2.189 krKøb
3COMTEK2.275 kr2.275 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm

PriceData har fulgt prisen på WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm i 128 dage. Laveste pris i perioden er 1.651 kr (registreret d. 27. januar 2026), højeste er 1.916 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.766 kr.

Den nuværende pris på 1.848 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 59 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Purple Harddisk WD64PURZ 6TB 3.5" SATA-600 5400rpm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.848 kr9 kr (0%)
30. maj 20261.857 kr73 kr (4%)
29. maj 20261.784 kr62 kr (3%)
27. maj 20261.846 kr46 kr (2%)
26. maj 20261.892 kr24 kr (1%)
24. maj 20261.916 kr23 kr (1%)
23. maj 20261.893 kr12 kr (1%)
22. maj 20261.905 kr61 kr (3%)
21. maj 20261.844 kr9 kr (0%)
20. maj 20261.853 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret