Gå til hovedindhold

Western Digital WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5"

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037847405
Pris fra 1.199 krtil 1.489 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 290 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 942 kr 10. maj

Sammenlign priser på WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1199 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5"
1.199 kr
Til butik
WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 2 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, Cache: 128MB, omdrejningshastighed 5400 RPM, *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD20SPZX
EAN: 0718037847405
Varenr.: 2648356
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Blue Harddisk WD20SPZX 2TB 2.5" SATA-600 5400rpm
1.201 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Blue Harddisk WD20SPZX 2TB 2.5 SATA-600 5400rpm
1.489 kr
Til butik
WD Blue Harddisk WD20SPZX 2TB 2.5 SATA-600 5400rpm billede

Produktinformation

WD Blue Harddisk WD20SPZX 2TB 25 SATA-600 5400rpm Opdag den pålidelige lagringsløsning med WD Blue Harddisk WD20SPZX. Denne 2TB 25" SATA-600 harddisk kører med en hastighed på 5400 rpm, hvilket sikrer hurtig adgang til dine data, mens den stadig holder si...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037847405
Varenr.: 74535

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.199 kr1.199 krKøb
2CompuMail DK1.201 kr1.201 krKøb
3Ultrashop1.489 kr1.489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5"

PriceData har fulgt prisen på WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" i 180 dage. Laveste pris i perioden er 698 kr (registreret d. 11. januar 2026), højeste er 1.842 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.071 kr.

Den nuværende pris på 1.199 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 27% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 83 prisændringer for WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 83 prisændringer for WD Blue - 2TB - Harddisk - WD20SPZX - SATA-600 - 2.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.199 kr11 kr (1%)
24. maj 20261.210 kr36 kr (3%)
23. maj 20261.174 kr23 kr (2%)
22. maj 20261.197 kr185 kr (18%)
20. maj 20261.012 kr28 kr (3%)
19. maj 2026984 kr2 kr (0%)
18. maj 2026982 kr42 kr (4%)
17. maj 20261.024 kr9 kr (1%)
16. maj 20261.015 kr158 kr (13%)
14. maj 20261.173 kr52 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret