Gå til hovedindhold

SanDisk WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600

SanDiskHarddiskeEAN: 0718037884714
Pris fra 955 krtil 1.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 464 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 368 kr 14. apr.

Sammenlign priser på WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 955 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600
955 kr
Til butik
WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Blue SA510 WDS500G3B0B - SSD - 500 GB - intern - M.2 2280 - SATA 6Gb/s - blå

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Artikel nr.: WDS500G3B0B
EAN: 0718037884714
Varenr.: 1003046812
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600
1.219 kr
Til butik
WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 billede

Produktinformation

WD Blue SA510 Solid State-drev - WDS500G3B0B 500GB Oplev hurtigere opstart, hurtigere filoverførsler og forbedret systemrespons med WD Blue SA510 Solid State-drevet. Dette M.2 Serial ATA-600 drev med en kapacitet på 500GB tilbyder pålidelig ydeevne og hol...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SanDisk
Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037884714
Varenr.: 89484
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital WD Blue SA510 500 GB M.2 SATA SSD
-7%1.399 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Western Digital WD Blue SA510 500 GB M.2 SATA SSD billede

Produktinformation

Hurtig og pålidelig SSD-lagring til PC og laptopOpgrader din computer med WD Blue SA510 og oplev responsiv opstart, hurtigere filåbning og smidigere arbejde i hverdagen. Denne M.2 SATA SSD på 500 GB giver masser af plads til styresystem, programmer og dokumenter - ideel til både stationære og bærbare computere.Ydelse og format der passer i mange systemerSA510 leverer læsehastigheder op til 560 MB/s og skrivehastigheder op til 510 MB/s, så dine data flytter sig hurtigt. Den slanke M.2 2280-formfaktor (22 × 80 mm) gør den nem at integrere i kompatible systemer, mens SATA 6 Gbit/s-interfacet giver bred understøttelse. Med en TBW-værdi på 200 og en MTBF på 1.750.000 timer er den skabt til stabil, daglig brug.Kapacitet: 500 GBFormfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: Serial ATA III, 6 Gbit/sLæsehastighed: 560 MB/sSkrivehastighed: 510 MB/sTil brug i: PC/LaptopNVMe: NejRandom læs (4K): 90.000 IOPSRandom skriv (4K): 82.000 IOPSTBW: 200MTBF: 1.750.000 timerDriftstemp.: 0 – 70 °CStødmodstand (drift): 1.500 GMål (H × B × D): 0,238 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 4,8 g...

Produktspecifikationer

Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 0718037884714
Varenr.: 2076038
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital WD Blue SA510 500 GB M.2 SATA SSD
-7%1.419 kr
Før 1.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK955 kr955 krKøb
2Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
3Boligcenter DK1.399 kr1.399 krKøb
4Vivas DK1.419 kr1.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600

PriceData har fulgt prisen på WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 i 170 dage. Laveste pris i perioden er 368 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 1.249 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 972 kr.

Den nuværende pris på 955 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for WD Blue SA510 SSD WDS500G3B0B 500GB M.2 Serial ATA-600 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026955 kr129 kr (12%)
30. maj 20261.084 kr71 kr (7%)
29. maj 20261.013 kr9 kr (1%)
27. maj 20261.022 kr30 kr (3%)
26. maj 2026992 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.001 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.010 kr9 kr (1%)
23. maj 20261.019 kr9 kr (1%)
22. maj 20261.028 kr30 kr (3%)
21. maj 2026998 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret