Gå til hovedindhold

Western Digital WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5"

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037898278
Pris fra 1.777 krtil 2.370 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 593 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.343 kr 5. maj

Sammenlign priser på WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1777 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5"
1.777 kr
Til butik
WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" billede

Produktinformation

Intern harddisk: 3 TB, størrelse: 3.5", tilslutning: SATA-600 - 6Gb/s, optagelses mønster CMR (Conventional Magnetic Recording), Cache: 256MB, omdrejningshastighed 5400 RPM, beregnet brug: surveillance servere, 24/7 certificeret. Software: Western Digital Device Analytics. *NB! Leveres bulk, dvs uden data- og strømkabler, se listen "Tilbehør" på produktet...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WD
Kategori: Harddisk
Artikel nr.: WD33PURZ
EAN: 0718037898278
Varenr.: 3123641
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Harddisk WD33PURZ 3TB 3.5" SATA-600 5400rpm
1.852 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Purple Harddisk WD33PURZ 3TB 3.5 SATA-600 5400rpm
2.269 kr
Til butik
WD Purple Harddisk WD33PURZ 3TB 3.5 SATA-600 5400rpm billede

Produktinformation

WD Purple Harddisk - WD33PURZ 3TB Opgrader din overvågningsløsning med WD Purple Harddisk WD33PURZ. Denne 3TB 3.5" SATA-600 harddisk er designet specielt til videoovervågning og sikrer en pålidelig ydeevne med en hastighed på 5400rpm. Med mulighed for at...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037898278
Varenr.: 43420
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Purple Surveillance Harddisk
2.370 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.777 kr1.777 krKøb
2CompuMail DK1.852 kr1.852 krKøb
3Ultrashop2.269 kr2.269 krKøb
4COMTEK2.370 kr2.370 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5"

PriceData har fulgt prisen på WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" i 185 dage. Laveste pris i perioden er 808 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.777 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 993 kr.

Den nuværende pris på 1.777 kr er 79% over normalprisen. Prisen er steget 32% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for WD Purple - 3TB - Harddisk - WD33PURZ - SATA-600 - 3.5" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.777 kr223 kr (14%)
28. maj 20261.554 kr223 kr (13%)
24. maj 20261.777 kr223 kr (14%)
23. maj 20261.554 kr51 kr (3%)
22. maj 20261.605 kr30 kr (2%)
12. maj 20261.635 kr86 kr (6%)
9. maj 20261.549 kr122 kr (9%)
8. maj 20261.427 kr84 kr (6%)
5. maj 20261.343 kr394 kr (42%)
22. jan. 2026949 kr56 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret