Gå til hovedindhold

Western Digital WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037898308
Pris fra 979 krtil 1.766 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 787 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 979 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
4,0TB WD Purple 256MB/5400rpm
979 kr
Til butik
4,0TB WD Purple 256MB/5400rpm billede

Produktinformation

WD Purple 40TB Harddisk Oplev den ultimative lagringsløsning med WD Purple 40TB harddisken, designet specielt til overvågningssystemer. Med en imponerende kapacitet på 40TB og en 256MB cache, tilbyder denne harddisk enestående ydeevne og pålidelighed. Den...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0718037898308
Varenr.: 84027
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB
1.583 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Harddisk WD43PURZ 4TB 3.5" SATA-600 5400rpm
1.584 kr
Til butik
Gå til COMTEK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
WD Purple Surveillance Harddisk
1.695 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple - 4TB - Harddisk - WD43PURZ - SATA-600 - 3.5"
1.766 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop979 kr979 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.583 kr1.583 krKøb
3CompuMail DK1.584 kr1.584 krKøb
4COMTEK1.695 kr1.695 krKøb
5Proshop DK1.766 kr1.766 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB i 184 dage. Laveste pris i perioden er 979 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.165 kr.

Den nuværende pris på 979 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 40% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for WD Purple WD43PURZ - Harddisk - 4 TB - overvågning - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - 5400 rpm - buffer: 256 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026979 kr575 kr (37%)
24. maj 20261.554 kr575 kr (59%)
20. maj 2026979 kr640 kr (40%)
18. maj 20261.619 kr640 kr (65%)
16. maj 2026979 kr640 kr (40%)
15. maj 20261.619 kr640 kr (65%)
28. apr. 2026979 kr550 kr (36%)
27. apr. 20261.529 kr550 kr (56%)
24. apr. 2026979 kr549 kr (36%)
23. apr. 20261.528 kr549 kr (56%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret