Gå til hovedindhold

Western Digital WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB

Western DigitalHarddiskeEAN: 0718037905778
Pris fra 1.514 krtil 1.649 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 135 kr (8% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.091 kr 7. mar.

Sammenlign priser på WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1514 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB
1.514 kr
Til butik
WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB billede

Produktspecifikationer

Kategori: Harddiske
Farve: 1
Artikel nr.: WD44PURZ
EAN: 0718037905778
Varenr.: 24943279
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
WD Purple Harddisk WD44PURZ 4TB 3.5" SATA-600
1.515 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Wd Purple 4tb 3.5 tommer 5400r/min Sata 6.0 Gbit/s Hdd
-0%1.561 kr
Før 1.561,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
WD Purple - 4TB - Harddisk - WD44PURZ - SATA-600 - 3.5"
1.570 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Western Digital WD Purple 4 TB 3,5" SATA 6 Gb/s overvågnings-harddisk (WD44PURZ)
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Western Digital WD Purple 4 TB 3,5" SATA 6 Gb/s overvågnings-harddisk (WD44PURZ)
1.619 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
WD Purple Harddisk WD44PURZ 4TB 3.5 SATA-600
1.649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.514 kr1.514 krKøb
2CompuMail DK1.515 kr1.515 krKøb
3Dustin DK1.561 kr1.647,25 krKøb
4Proshop DK1.570 kr1.570 krKøb
5Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
6Vivas DK1.619 kr1.688 krKøb
7Ultrashop1.649 kr1.649 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB

PriceData har fulgt prisen på WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.086 kr (registreret d. 17. januar 2026), højeste er 1.514 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.235 kr.

Den nuværende pris på 1.514 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for WD Purple Surveillance WD44PURZ - Harddisk - 4 TB - intern - 3.5 - SATA 6Gb/s - buffer: 128 MB de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.514 kr20 kr (1%)
30. maj 20261.494 kr4 kr (0%)
29. maj 20261.498 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.499 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.500 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.498 kr160 kr (12%)
13. apr. 20261.338 kr98 kr (7%)
11. apr. 20261.436 kr139 kr (11%)
10. apr. 20261.297 kr98 kr (8%)
27. mar. 20261.199 kr52 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret