Gå til hovedindhold

Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid

WavinSanitetEAN: 5708525151577
Pris fra 15,98 krtil 25 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 9,02 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 13 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 15.98 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Wavin Htp Bøjn 45Gr 40Mm M/1Mf Hvid
15,98 kr
Til butik
Wavin Htp Bøjn 45Gr 40Mm M/1Mf Hvid billede

Produktinformation

Wavin PP bøjning 45 grader Ø 40 mm hvid Søgetermer: 0218161100 - - 186154340 - 5708525151577

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Plumbing
EAN: 5708525151577
Varenr.: 8014463369538
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid
16 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid billede

Produktinformation

Wavin Wafix 45° afløbsbøjning til præcise afløbsændringer Denne bøjning fra Wavin Wafix-serien bruges til at lave en glidende retningsændring i afløbssystemet. Med en vinkel på 45°, Ø40 mm dimension og 1 muffe er den ideel til både nybyg og renovering, hv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: 40mm
EAN: 5708525151577
Varenr.: 186154340
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 45 °. Hvid
16 kr
Til butik
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 45 °. Hvid billede

Produktinformation

Wafix PP systemet er fremstillet af det genanvendelige PP (Polypropylen), hvilket giver både rør og fittings gode fysiske og kemiske egenskaber. Det anvendte PP materiale har et højt E-modul, hvilket giver rørene en god længde stivhed og en stor slagstyrk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5708525151577
Varenr.: 2460792
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Bjning hvid HT/PP 45 - 40 mm
18 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid
18 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Wavin htp bøjn 45gr 40mm m/1mf hvid
18,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVIN HTP BØJN 45GR 40MM M/1MF HVID
20,74 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 45°. Hvid
22,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix pp bøjning 45° x 40 mm hvid
23 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin PP bøjning 45 grader Ø 40 mm hvid
25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk15,98 kr15,98 krKøb
2LavprisVVS16 kr16 krKøb
3Elvvs.dk16 kr16 krKøb
4WATTOO.DK18 kr18 krKøb
5BilligVVS DK18 kr18 krKøb
6MaintainIt18,75 kr18,75 krKøb
7CompletVVS19 kr19 krKøb
8EL-GROSSISTEN20,74 kr20,74 krKøb
9vvsfittings.dk22,5 kr22,5 krKøb
10Proshop DK23 kr62 krKøb
11CS MEGASTORE DK25 kr64 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid

PriceData har fulgt prisen på Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid i 175 dage. Laveste pris i perioden er 13 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 16 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14 kr.

Den nuværende pris på 15,98 kr er 14% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Wavin Wafix afløbsbøjning, 45°, Ø40 mm, plast, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 202615,98 kr
6. maj 202615 kr
5. maj 202615,98 kr
24. apr. 202615 kr2 kr (15%)
18. apr. 202613 kr1 kr (7%)
17. apr. 202614 kr1 kr (8%)
9. mar. 202613 kr1 kr (7%)
8. mar. 202614 kr1 kr (8%)
15. feb. 202613 kr1 kr (7%)
5. feb. 202614 kr2 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret