Gå til hovedindhold

Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid

WavinSanitetEAN: 5708525151515
Pris fra 16 krtil 23,24 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 7,24 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 14 kr 10. apr.

Sammenlign priser på Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 16 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 15 °. Hvid
16 kr
Til butik
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 15 °. Hvid billede

Produktinformation

Wafix PP systemet er fremstillet af det genanvendelige PP (Polypropylen), hvilket giver både rør og fittings gode fysiske og kemiske egenskaber. Det anvendte PP materiale har et højt E-modul, hvilket giver rørene en god længde stivhed og en stor slagstyrk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Produkter UG 1
EAN: 5708525151515
Varenr.: 2460798
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid
18 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid billede

Produktinformation

Wavin Wafix PP afløbsbøjning på 15° i Ø40 mm Denne bøjning fra Wavin Wafix-serien bruges til mindre retningsændringer i afløbssystemet. Med en vinkel på 15°, Ø40 mm dimension og 1 muffe er den ideel til finjusteringer i rørføringen, hvor præcision og tæth...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: 40mm
EAN: 5708525151515
Varenr.: 186174340
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid
19 kr
Til butik
Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: 40mm
EAN: 5708525151515
Varenr.: 186174340
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid
19 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Wafix PP bøjning 40 mm. 15°. Hvid
22,5 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Wafix pp bøjning 15° x 40 mm hvid
23 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bøjning PP HT Wafix 40mm-15gr hvid
23,24 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk16 kr16 krKøb
2LavprisVVS18 kr18 krKøb
3BilligVVS DK19 kr19 krKøb
4CompletVVS19 kr19 krKøb
5vvsfittings.dk22,5 kr22,5 krKøb
6Proshop DK23 kr62 krKøb
7CS MEGASTORE DK23,24 kr62,24 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid

PriceData har fulgt prisen på Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid i 145 dage. Laveste pris i perioden er 14 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 19 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 15 kr.

Den nuværende pris på 16 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Wavin Wafix afløbsbøjning, 15°, Ø40 mm, plast, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202616 kr
29. maj 202616,25 kr
25. maj 202616 kr3 kr (16%)
24. maj 202619 kr3 kr (19%)
22. maj 202616 kr
21. maj 202616,25 kr
15. maj 202616 kr
14. maj 202616,25 kr
8. maj 202616 kr1 kr (7%)
6. maj 202615 kr3 kr (17%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret