Gå til hovedindhold

Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker

WavinSanitetEAN: 4026294957178
Pris fra 45 krtil 50,74 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 5,74 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 44 kr 20. maj

Sammenlign priser på Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 45 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker
45 kr
Til butik
Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker billede

Produktinformation

Wavin Tigris M5 er et radialt presfittingsystem med flerlags rør og fittings i DZR messing.De væsentligste installationsområder er brugsvand, radiatorforbindelser og gulvvarme.Alle Tigris fittings opfylder de specifikke krav for brugsvandsinstallationer,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 4026294957178
Varenr.: 2702513
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 overgang til metalrør 16 mm x 15 mm
46 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Tigris M5 Overgang 16X15Mm T/Metalrør
46,84 kr
Til butik
Tigris M5 Overgang 16X15Mm T/Metalrør billede

Produktinformation

Wavin Tigris K5 og M5 presfittings er designet og udviklet til nem installation, optimeret flow performance, og så fløjter systemet ved ikke-presset samlinger. Tigris K5 og M5 er testet, således de opfylder betingelserne til at transportere vand i 50 år v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Plumbing
EAN: 4026294957178
Varenr.: 8860842492241
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 overgang, 16 x 15 mm, til metalrr
47,25 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tigris m5 overgang til metalrør 16x15mm
47,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker
48,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Tigris M5 overgang 16x15mm til metalrør
50,74 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk45 kr45 krKøb
2CS MEGASTORE DK46 kr85 krKøb
3Billigelogvvs.dk46,84 kr46,84 krKøb
4WATTOO.DK47,25 kr47,25 krKøb
5MaintainIt47,5 kr47,5 krKøb
6vvsfittings.dk48,75 kr48,75 krKøb
7EL-GROSSISTEN50,74 kr50,74 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker i 181 dage. Laveste pris i perioden er 42 kr (registreret d. 9. januar 2026), højeste er 46,84 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 44 kr.

Den nuværende pris på 45 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Wavin Tigris M5 overgang 16 x 15 mm til metalrør. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202645 kr1 kr (2%)
28. maj 202646 kr1 kr (2%)
25. maj 202645 kr1,84 kr (4%)
23. maj 202646,84 kr1,84 kr (4%)
21. maj 202645 kr1 kr (2%)
20. maj 202644 kr2 kr (4%)
19. maj 202646 kr2 kr (5%)
10. maj 202644 kr1 kr (2%)
29. apr. 202645 kr1 kr (2%)
24. apr. 202644 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret