Gå til hovedindhold

Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker

WavinSanitetEAN: 4026294958137
Pris fra 64,31 krtil 73,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 9,44 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 63,54 kr 7. maj

Sammenlign priser på Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 64.31 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Tigris M5 overgang 16x3/4" med omløber
64,31 kr
Til butik
Tigris M5 overgang 16x3/4" med omløber billede

Produktinformation

Wavin Tigris K5 og M5 presfittings er designet og udviklet til nem installation, optimeret flow performance, og så fløjter systemet ved ikke-presset samlinger. Tigris K5 og M5 er testet, således de opfylder betingelserne til at transportere vand i 50 år v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: WAVIN
EAN: 4026294958137
Varenr.: 15914435510607
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 lige overgang 16 mm x 3/4 omløber
67 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4´´. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker
67 kr
Til butik
Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4´´. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker billede

Produktinformation

Wavin Tigris M5 er et radialt presfittingsystem med flerlags rør og fittings i DZR messing.De væsentligste installationsområder er brugsvand, radiatorforbindelser og gulvvarme.Alle Tigris fittings opfylder de specifikke krav for brugsvandsinstallationer,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 4026294958137
Varenr.: 2702630
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin Tigris M5 overgang, 16 mm, 3/4", med omlber
68,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Tigris M5 Overgang 16X3/4" M/Omløber
70,45 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tigris m5 overgang 16x3/4" omløber
71,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker
73,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN64,31 kr64,31 krKøb
2CS MEGASTORE DK67 kr106 krKøb
3Elvvs.dk67 kr67 krKøb
4WATTOO.DK68,5 kr68,5 krKøb
5Billigelogvvs.dk70,45 kr70,45 krKøb
6MaintainIt71,25 kr71,25 krKøb
7vvsfittings.dk73,75 kr73,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker i 181 dage. Laveste pris i perioden er 63,54 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 71 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 65 kr.

Den nuværende pris på 64,31 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 44 prisændringer for Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 44 prisændringer for Wavin Tigris M5 overgang med omløber 16 mm x 3/4''. DZR messing. Til U, UP, H, B , TH bakker de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202664,31 kr2,69 kr (4%)
23. maj 202667 kr2,69 kr (4%)
10. maj 202664,31 kr1,9 kr (3%)
9. maj 202666,21 kr2,67 kr (4%)
7. maj 202663,54 kr3,46 kr (5%)
6. maj 202667 kr3,46 kr (5%)
23. apr. 202663,54 kr2,46 kr (4%)
22. apr. 202666 kr2,46 kr (4%)
19. apr. 202663,54 kr2,46 kr (4%)
18. apr. 202666 kr2,46 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret