Gå til hovedindhold

EL-Grossisten Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker

EL-GrossistenSanitetEAN: 4026294918797
Pris fra 90,44 krtil 117,5 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 27,06 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 90.44 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin Tigris K5 overgang 40x11/4" med nippel
90,44 kr
Til butik
Wavin Tigris K5 overgang 40x11/4" med nippel billede

Produktinformation

Wavin Tigris K5 og M5 presfittings er designet og udviklet til nem installation, optimeret flow performance, og så fløjter systemet ved ikke-presset samlinger. Tigris K5 og M5 er testet, således de opfylder betingelserne til at transportere vand i 50 år v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 4026294918797
Varenr.: 15843022733647
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overgangsnippel Tigris K5 40mm - 11/4''
99 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker
117,5 kr
Til butik
Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker billede

Produktinformation

WavinTigris K5 er et radialt presfittingsystem med flerlags rør og fittings i PPSU. De væsentligste installationsområder er brugsvand, radiatorforbindelser og gulvvarme.Alle Tigris fittings opfylder de specifikke krav for brugsvandsinstallationer, radiato...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Overgange med nippel
Størrelse: 1 1/4 ''
EAN: 4026294918797
Varenr.: 088165137

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN90,44 kr90,44 krKøb
2CS MEGASTORE DK99 kr138 krKøb
3vvsfittings.dk117,5 kr117,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker

PriceData har fulgt prisen på Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker i 176 dage. Laveste pris i perioden er 90,44 kr (registreret d. 21. maj 2026), højeste er 117,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 103 kr.

Den nuværende pris på 90,44 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 19% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Wavin Tigris K5 overgang med nippel 40 mm x 1.1/4''. PPSU. Til U, UP, H, B , TH bakker de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 202690,44 kr16,56 kr (15%)
19. maj 2026107 kr10,5 kr (9%)
18. maj 2026117,5 kr
14. maj 2026117 kr5 kr (4%)
8. maj 2026112 kr5,75 kr (5%)
24. apr. 2026106,25 kr5,75 kr (5%)
23. apr. 2026112 kr5,75 kr (5%)
13. apr. 2026106,25 kr9,25 kr (10%)
20. mar. 202697 kr1 kr (1%)
16. mar. 202698 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret