Gå til hovedindhold

Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter)

WavinSanitetEAN: 5900360910481
Pris fra 11,24 krtil 6.742 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 6.730,76 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,75 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.24 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVIN 5-LAGS Pro5 gulvvarmerør 20mmx480mtr.
11,24 kr
Til butik
WAVIN 5-LAGS Pro5 gulvvarmerør 20mmx480mtr. billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typer gulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 5900360910481
Varenr.: 15843090071887
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx600mtr
12,5 kr
Til butik
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx600mtr billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typergulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360910481
Varenr.: 0200203371
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
480 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
4.699 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
480 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
4.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
480 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
4.800 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter)
6.742 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN11,24 kr11,24 krKøb
2MaintainIt12,5 kr12,5 krKøb
3CompletVVS4.699 kr4.699 krKøb
4LavprisVVS4.699 kr4.699 krKøb
5BilligVVS DK4.800 kr4.800 krKøb
6CS MEGASTORE DK6.742 kr6.941 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter) i 148 dage. Laveste pris i perioden er 8,75 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 4.699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 675 kr.

Den nuværende pris på 11,24 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 600 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (600 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202611,24 kr1,08 kr (11%)
9. maj 202610,16 kr
7. maj 202611,13 kr1,37 kr (11%)
6. maj 202612,5 kr1,37 kr (12%)
2. maj 202611,13 kr1,13 kr (11%)
21. apr. 202610 kr1,13 kr (10%)
19. apr. 202611,13 kr4.687,87 kr (100%)
18. apr. 20264.699 kr4.690,25 kr (53603%)
4. apr. 20268,75 kr2,38 kr (21%)
3. apr. 202611,13 kr2,38 kr (27%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret