Gå til hovedindhold

Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter)

WavinSanitetEAN: 5900360910450
Pris fra 10 krtil 1.626,75 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.616,75 kr (99% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6,25 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx120mtr
10 kr
Til butik
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx120mtr billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typergulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360910450
Varenr.: 0200203372
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PE-RT 5 LAG GULVVARMERØR 20MMX120MTR.
10,94 kr
Til butik
PE-RT 5 LAG GULVVARMERØR 20MMX120MTR. billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typer gulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: SOLAR PLUS
EAN: 5900360910450
Varenr.: 15843090334031
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin 5-lags Pro5 gulvvarmerr, 20mm x 120 m - 120 meter
988 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter)
1.162 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
120 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
1.199 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
120 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
1.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
120 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
1.320 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Wavin pro5 gulvvarmerør 20x120 (120 mtr)
1.626,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt10 kr10 krKøb
2EL-GROSSISTEN10,94 kr10,94 krKøb
3WATTOO.DK988 kr988 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.162 kr1.361 krKøb
5LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
6CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
7BilligVVS DK1.320 kr1.320 krKøb
8VVS.dk1.626,75 kr1.626,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 6,25 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 789 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 201 kr.

Den nuværende pris på 10 kr er 95% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 120 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (120 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202610 kr1,25 kr (14%)
5. maj 20268,75 kr
2. maj 20269,34 kr1,84 kr (25%)
21. apr. 20267,5 kr1,84 kr (20%)
19. apr. 20269,34 kr726,66 kr (99%)
18. apr. 2026736 kr728,5 kr (9713%)
15. apr. 20267,5 kr1,25 kr (20%)
4. apr. 20266,25 kr3,09 kr (33%)
3. apr. 20269,34 kr3,09 kr (49%)
29. mar. 20266,25 kr2,21 kr (26%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret