Gå til hovedindhold

Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)

WavinSanitetEAN: 5900360910429
Pris fra 11,03 krtil 2.979 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.967,97 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.03 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
WAVIN 5-LAGS Pro5 gulvvarmerør 16mmx240mtr.
11,03 kr
Til butik
WAVIN 5-LAGS Pro5 gulvvarmerør 16mmx240mtr. billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typer gulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 5900360910429
Varenr.: 15843090923855
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 16mmx240mtr
12,5 kr
Til butik
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 16mmx240mtr billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typergulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360910429
Varenr.: 0200203366
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
5-lags Pro5 gulvvarmerr, 16 mm x 240 meter - Wavin - 240 meter
2.134 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 16 mm
2.499 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 16 mm
2.599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 16 mm
2.880 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)
2.979 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN11,03 kr11,03 krKøb
2MaintainIt12,5 kr12,5 krKøb
3WATTOO.DK2.134 kr2.134 krKøb
4LavprisVVS2.499 kr2.499 krKøb
5CompletVVS2.599 kr2.599 krKøb
6BilligVVS DK2.880 kr2.880 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.979 kr3.178 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) i 173 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 2.198 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 554 kr.

Den nuværende pris på 11,03 kr er 98% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 20% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 16 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 202611,03 kr2,72 kr (20%)
9. maj 202613,75 kr3,02 kr (28%)
7. maj 202610,73 kr3,02 kr (22%)
6. maj 202613,75 kr3,02 kr (28%)
23. apr. 202610,73 kr
22. apr. 202611,25 kr
19. apr. 202610,73 kr2.102,27 kr (99%)
18. apr. 20262.113 kr2.103 kr (21030%)
4. apr. 202610 kr
3. apr. 202610,73 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret