Gå til hovedindhold

Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)

WavinSanitetEAN: 5900360910467
Pris fra 12,5 krtil 2.739 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.726,5 kr (100% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8,48 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 12.5 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx240mtr
12,5 kr
Til butik
Pe-rt 5 lag gulvvarmerør 20mmx240mtr billede

Produktinformation

Pro5 PE-RT gulvvarmerør med iltspærre. Anvendes til gulvvarmeinstallatione alle typergulvkonstruktioner. Pro5 røret er fremstillet i et specielt PE (Polyethylen) materiale. Røret består af fem lag med indvendig iltbarriere, der er placeret i midten af rø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plus
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 5900360910467
Varenr.: 0200203368
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Wavin 5-lags Pro5 gulvvarmerr, 20 mm x 240 meter - 240 meter
2.299 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
2.299 kr
Til butik
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm billede

Produktinformation

Dette gulvvarmerør er godkendt til et konstant driftstryk på 6 bar og en max driftstemperatur på 70°C. Røret er velegnet til at lave gulvvarme med varmefordelingsplader eller i nedstøbte betongulve.Type: professionel Data:- Med indvendig iltspærre- Max 70...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Rør & fittings
Farve: white
Størrelse: 20x240
EAN: 5900360910467
Varenr.: 087403724
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
240 meter Wavin Pro5 pex rør til gulvvarme, 20 mm
2.640 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)
2.739 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt12,5 kr12,5 krKøb
2WATTOO.DK2.299 kr2.299 krKøb
3LavprisVVS2.299 kr2.299 krKøb
4BilligVVS DK2.640 kr2.640 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.739 kr2.938 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter)

PriceData har fulgt prisen på Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 8,08 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.933 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 450 kr.

Den nuværende pris på 12,5 kr er 97% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Wavin Pro5 PE-RT gulvvarmerør 20 mm x 240 meter rulle - tåler op til 70°C kontinuerligt og maksimalt 6 bar tryk - (240 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 202612,5 kr1,26 kr (11%)
18. maj 202611,24 kr1,08 kr (11%)
7. maj 202610,16 kr2,34 kr (19%)
6. maj 202612,5 kr2,34 kr (23%)
2. maj 202610,16 kr
21. apr. 202610 kr
18. apr. 202610,16 kr1,41 kr (16%)
4. apr. 20268,75 kr1,41 kr (14%)
3. apr. 202610,16 kr1,68 kr (20%)
24. mar. 20268,48 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret