Gå til hovedindhold

Nordisk Wavin Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør

Nordisk WavinSanitetEAN: 4779018472555
Pris fra 139 krtil 363 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 224 kr (62% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 129 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 139 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Drængrenrør 126 MM 90gr. Wavin
139 kr
Til butik
Drængrenrør 126 MM 90gr. Wavin billede

Produktinformation

113/113x90° rød PVC grenrør f/dræn

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Dræn & kloak
Farve: rød
EAN: 4779018472555
Varenr.: 197213100
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin drængrenrør 90 °, 126mm
159 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør
363 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS139 kr139 krKøb
2Elvvs.dk159 kr159 krKøb
3CS MEGASTORE DK363 kr402 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør

PriceData har fulgt prisen på Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør i 146 dage. Laveste pris i perioden er 127 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 134 kr.

Den nuværende pris på 139 kr er 4% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Wavin 126 x 126 mm 90 gr. PVC-drængrenrør de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026139 kr10 kr (7%)
27. maj 2026149 kr10 kr (6%)
26. maj 2026159 kr10 kr (7%)
17. maj 2026149 kr10 kr (6%)
16. maj 2026159 kr10 kr (7%)
10. maj 2026149 kr10 kr (6%)
9. maj 2026159 kr10 kr (7%)
8. maj 2026149 kr19 kr (15%)
6. maj 2026130 kr13,75 kr (10%)
5. maj 2026143,75 kr13,75 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret