Gå til hovedindhold

Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)

WavinSanitetEAN: 5708525033880
Pris fra 71 krtil 4.688 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 4.617 kr (98% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 51 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 71 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin drænrør 126/113mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå
71 kr
Til butik
Wavin drænrør 126/113mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå billede

Produktinformation

Wavin korrugeret PVC-drænrør 126/113 mm, med specialslids og geotekstil Slidsstørrelse: 2,5x5 mm Rulle á 50 m Velegnet til sandholdige jordtyper

Produktspecifikationer

Kategori: Drænrør
EAN: 5708525033880
Varenr.: 223832
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin drænrør 126/113mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå
71,25 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Drnrr PVC m. kunststoffilter, 113 mm - 50 meter
4.008 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)
4.688 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk71 kr71 krKøb
2vvsfittings.dk71,25 kr71,25 krKøb
3WATTOO.DK4.008 kr4.008 krKøb
4CS MEGASTORE DK4.688 kr4.887 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)

PriceData har fulgt prisen på Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 48 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 3.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 125 kr.

Den nuværende pris på 71 kr er 43% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 26% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Drænrør 126-113mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 202671 kr
28. maj 202671,25 kr
25. maj 202671 kr
23. maj 202671,25 kr
21. maj 202671 kr8 kr (13%)
20. maj 202663 kr1 kr (2%)
19. maj 202664 kr1 kr (2%)
8. maj 202663 kr11 kr (21%)
6. maj 202652 kr4,25 kr (8%)
5. maj 202656,25 kr4,25 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret