Gå til hovedindhold

Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)

WavinSanitetEAN: 5708525033842
Pris fra 43,75 krtil 2.898 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.854,25 kr (98% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 35 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 43.75 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Wavin drænrør 74/65mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå
43,75 kr
Til butik
Wavin drænrør 74/65mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå billede

Produktinformation

Wavin korrugeret PVC-drænrør 74/65 mm, med specialslids og geotekstilSlidsstørrelse: 2,5x5 mmRulle á 50 mVelegnet til sandholdige jordtyper

Produktspecifikationer

Mærke: Wavin
Kategori: Drænrør
EAN: 5708525033842
Varenr.: 197074105
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin drænrør 74/65mm, 50m/rll. m/geotekstil, 2,5x5mm slids, blå
50 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Wavin 75/65 mm PVC-drænrør med 2,5 x 5 mm slids og filt, 50 m
57,1 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
50 meter Wavin PVC drænrør 75/65 mm, kunststoffilter
2.399 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
50 meter Wavin PVC drænrør 75/65 mm, kunststoffilter
2.399 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
50 meter Wavin PVC drænrør 75/65 mm, kunststoffilter
2.799 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)
2.898 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1vvsfittings.dk43,75 kr43,75 krKøb
2Elvvs.dk50 kr50 krKøb
3EL-GROSSISTEN57,1 kr57,1 krKøb
4BilligVVS DK2.399 kr2.399 krKøb
5LavprisVVS2.399 kr2.399 krKøb
6CompletVVS2.799 kr2.799 krKøb
7CS MEGASTORE DK2.898 kr3.097 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter)

PriceData har fulgt prisen på Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 32,5 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 50 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 38 kr.

Den nuværende pris på 43,75 kr er 15% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Drænrør 74-65mm. 50m rll. - med geotekstil 2.5x5mm slids. Blå Wavin PVC - (50 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202643,75 kr6,25 kr (13%)
1. jun. 202650 kr6,25 kr (14%)
23. maj 202643,75 kr4,25 kr (9%)
22. maj 202648 kr4,25 kr (10%)
8. maj 202643,75 kr8,75 kr (25%)
24. apr. 202635 kr10,68 kr (23%)
23. apr. 202645,68 kr10,68 kr (31%)
28. mar. 202635 kr3 kr (8%)
27. mar. 202638 kr3 kr (9%)
22. mar. 202635 kr3 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret