Gå til hovedindhold

Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

ViegaGrebEAN: 4015211746834
Pris fra 202 krtil 1.121,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 919,25 kr (82% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 202 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane muffe/muffe 3/4" rødgods
202 kr
Til butik
Viega Easytop kuglehane muffe/muffe 3/4" rødgods billede

Produktinformation

Easytop kuglehane muffe/muffe 34" rødgods

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Fittings
Artikel nr.: 746834
EAN: 4015211746834
Varenr.: 2904352
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C
210 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
EASYTOP KUGLEVENTIL RØDGODS 3/4"
224,19 kr
Til butik
EASYTOP KUGLEVENTIL RØDGODS 3/4" billede

Produktinformation

Viega Easytop ¾ " kugleventil med ventilhus af siliciumbronze (Rødgods) iht. DIN 50930-6 / DIN EN 1982 vedligeholdelsesfri spindel, kugle i rustfrit stål. T-?formet håndtag med udskiftlig medie markering grøn/rød. Driftstemperatur 90°, Kortvarigt pea...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: VIEGA
EAN: 4015211746834
Varenr.: 15843070116175
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane 3/4´´. Muffe-muffe. Siliciumbronze
227 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Easytop kugleventil rødgods 3/4"
245 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 3/4"
289 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 3/4"
309 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 3/4"
319 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Viega Easytop kuglehane 3/4''. Muffe-muffe. Siliciumbronze
1.121,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK202 kr241 krKøb
2CS MEGASTORE DK210 kr249 krKøb
3EL-GROSSISTEN224,19 kr224,19 krKøb
4Elvvs.dk227 kr227 krKøb
5MaintainIt245 kr245 krKøb
6LavprisVVS289 kr289 krKøb
7CompletVVS309 kr309 krKøb
8BilligVVS DK319 kr319 krKøb
9vvsfittings.dk1.121,25 kr1.121,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

PriceData har fulgt prisen på Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C i 179 dage. Laveste pris i perioden er 202 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 228,8 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 217 kr.

Den nuværende pris på 202 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods ¾ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. apr. 2026202 kr8 kr (4%)
25. apr. 2026210 kr8 kr (4%)
15. apr. 2026202 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026203 kr9 kr (4%)
5. feb. 2026212 kr9 kr (4%)
25. jan. 2026203 kr12 kr (6%)
15. jan. 2026215 kr4 kr (2%)
23. dec. 2025211 kr17,8 kr (8%)
22. dec. 2025228,8 kr4,8 kr (2%)
17. dec. 2025224 kr4,8 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret