Gå til hovedindhold

Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

ViegaGrebEAN: 4015211746827
Pris fra 179 krtil 890 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 711 kr (80% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 176,61 kr 7. maj

Sammenlign priser på Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane 1/2´´. Muffe-muffe. Siliciumbronze
179 kr
Til butik
Viega Easytop kuglehane 1/2´´. Muffe-muffe. Siliciumbronze billede

Produktinformation

Easytop kugleventil rødgods 1/2"

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Produkter UG 1
EAN: 4015211746827
Varenr.: 1570253
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C
185 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane muffe/muffe 1/2" rødgods
185 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Easytop Kugleventil Rødgods 1/2"
187,82 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, 1/2", rdgods M/M
191 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Easytop kugleventil rødgods 1/2"
192,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 1/2"
319 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 1/2"
355 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Viega Easytop kuglehane 1/2''. Muffe-muffe. Siliciumbronze
890 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk179 kr179 krKøb
2CS MEGASTORE DK185 kr224 krKøb
3Proshop DK185 kr224 krKøb
4Billigelogvvs.dk187,82 kr187,82 krKøb
5WATTOO.DK191 kr191 krKøb
6MaintainIt192,5 kr192,5 krKøb
7LavprisVVS319 kr319 krKøb
8BilligVVS DK355 kr355 krKøb
9vvsfittings.dk890 kr890 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

PriceData har fulgt prisen på Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C i 177 dage. Laveste pris i perioden er 176 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 181 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 178 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods ½ RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026179 kr2,39 kr (1%)
7. maj 2026176,61 kr
6. maj 2026177 kr
21. mar. 2026176,61 kr
20. mar. 2026177 kr
17. mar. 2026176,61 kr
16. mar. 2026177 kr
4. mar. 2026176,61 kr1,39 kr (1%)
3. mar. 2026178 kr1,39 kr (1%)
10. feb. 2026176,61 kr4,39 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret