Gå til hovedindhold

Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

ViegaGrebEAN: 4015211746841
Pris fra 293 krtil 1.610 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.317 kr (82% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 293 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane muffe/muffe 1" rødgods
293 kr
Til butik
Viega Easytop kuglehane muffe/muffe 1" rødgods billede

Produktinformation

Easytop kuglehane muffe/muffe 1" rødgods

Produktspecifikationer

Mærke: Viega
Kategori: Fittings
Artikel nr.: 746841
EAN: 4015211746841
Varenr.: 2904351
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C
299 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, 1", rdgods, M/M
322 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 1"
322 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane 1´´. Muffe-muffe. Siliciumbronze
328 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Easytop Kugleventil Rødgods 1"
345,59 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Easytop kugleventil rødgods 1"
355 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Viega Easytop kuglehane, brugsvand, varme, 1"
385 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Viega Easytop kuglehane 1''. Muffe-muffe. Siliciumbronze
1.610 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK293 kr332 krKøb
2CS MEGASTORE DK299 kr338 krKøb
3WATTOO.DK322 kr322 krKøb
4LavprisVVS322 kr322 krKøb
5Elvvs.dk328 kr328 krKøb
6Billigelogvvs.dk345,59 kr345,59 krKøb
7MaintainIt355 kr355 krKøb
8BilligVVS DK385 kr385 krKøb
9vvsfittings.dk1.610 kr1.610 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C

PriceData har fulgt prisen på Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C i 179 dage. Laveste pris i perioden er 283 kr (registreret d. 23. december 2025), højeste er 325 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 305 kr.

Den nuværende pris på 293 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 11 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 11 prisændringer for Viega Easytop kugleventil rødgods 1 RF kugle, driftstryk max. 1,6 MPa (PN 16) driftstemperatur 90° Peak max 110°C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026293 kr1 kr (0%)
20. jan. 2026294 kr1 kr (0%)
2. jan. 2026293 kr10 kr (4%)
1. jan. 2026283 kr10 kr (3%)
31. dec. 2025293 kr10 kr (4%)
23. dec. 2025283 kr42 kr (13%)
22. dec. 2025325 kr1 kr (0%)
21. dec. 2025324 kr2 kr (1%)
20. dec. 2025322 kr2 kr (1%)
19. dec. 2025324 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret