Gå til hovedindhold

Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5

Pris fra 1.283 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 836 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 887 kr 2. jun.

Sammenlign priser på Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1283 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS WATERFORCE X II 240 - CPU Vandkøling - Max 38 dBA
1.283 kr
Til butik
GIGABYTE AORUS WATERFORCE X II 240 - CPU Vandkøling - Max 38 dBA billede

Produktinformation

CPU køler, vandkølingssystem, passer til AMD Socket AM4 / AM5 & Intel Socket LGA1150 / LGA1151 / LGA1155 / LGA1156 / LGA1200 / LGA1700 / LGA1851, køler støjniveau: 12 - 37.5 dBA, køler RPM: 800 - 2400 ± 10%, køler CFM: max 72, statisk lufttryk: max 3.15 mmH₂O, PWM styret, 277mm radiator med 2 x 120mm RGB kølere, 4-pins PWM & 3-pins ARGB tilslutning, inkl kølepasta, indbygget skærm indbygget skærm, sort med RGB (styret af: Gigabyte Fusion)-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: CPU Koeler
Artikel nr.: GP-AORUS WATERFORCE X II 240
EAN: 4719331553944
Varenr.: 3241314
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Aorus WATERFORCE X II 240 Vandkøler 1-pack Sort Hvid 120 mm
1.392 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5
-5%2.099 kr
Før 2.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 billede

Produktinformation

Effektiv AIO vandkøling til gaming og kreative buildsFå stabil ydeevne og et skarpt look med Aorus Waterforce X II 240. Denne all‑in‑one vandkøler leveres med to 120 mm ARGB‑blæsere og et fuldfarve LCD på pumpen, så du kan vise systeminfo eller grafik. Med aluminiumradiator, kobberbund og keramisk leje i pumpen er den skabt til driftssikker processor‑køling i krævende pc‑opsætninger.Fordele ved AIO CPU‑køler i din pcAIO‑køling hjælper dig med at holde processortemperaturer nede, så du kan arbejde og spille uden throttling. Waterforce X II 240 er kompatibel med populære Intel‑ og AMD‑sokler, herunder LGA 1851 og AM5, og gør kabelhåndtering nemmere med praktisk daisy‑chain mellem blæserne. Det stilrene, sorte design med flerfarvet belysning passer flot i moderne kabinetter.Type: All‑in‑one væskekølerMateriale: Aluminium (radiator), kobber (bundplade)Blæsere: 2 × 120 mm, ARGBHastighed blæsere: 800–2.400 RPMLuftgennemstrømning (maks.): 72 cfmLufttryk (maks.): 3,15 mmH2OLydniveau blæsere: 12–37,5 dBPumpe: Keramisk leje, 2.500–3.000 RPMTDP understøttelse: 300 WUnderstøttede sokler: LGA 1851, LGA 1700, LGA 1200/115x, TR4/TR5, AM4, AM5Radiator: H × B × D: 2,7 × 27,7 × 11,9 cmPumpe: H × B × D: 7,77 × 8,76 × 8,76 cmAntal understøttede blæsere: 2Farve: Sort, flerfarvet lysI pakken: CPU‑beslag...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Computer køling
Vægt: 1.47g
EAN: 4719331553944
Varenr.: 1930825
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5
-5%2.119 kr
Før 2.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.283 kr1.283 krKøb
2CompuMail DK1.392 kr1.392 krKøb
3Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5

PriceData har fulgt prisen på Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 887 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 1.509 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.106 kr.

Den nuværende pris på 1.283 kr er 16% over normalprisen. Prisen er steget 44% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 55 prisændringer for Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 55 prisændringer for Vandkøler til CPU - Gigabyte Aorus Waterforce X II 240, 2×120 mm ARGB, LCD, daisy-chain, til Intel LGA 1851 og AMD AM5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.283 kr394 kr (44%)
3. jun. 2026889 kr2 kr (0%)
2. jun. 2026887 kr2 kr (0%)
28. maj 2026889 kr1 kr (0%)
25. maj 2026890 kr4 kr (0%)
23. maj 2026894 kr1 kr (0%)
22. maj 2026895 kr1 kr (0%)
9. maj 2026894 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026892 kr2 kr (0%)
29. apr. 2026894 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret