Gå til hovedindhold

UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko

FortronUPS-nødstrømsforsyningEAN: 4713224522345
Pris fra 1.447 krtil 1.719 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 272 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.405 kr 5. mar.

Sammenlign priser på UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1447 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
FSP iFP Series iFP 2000 UPS 1200Watt 2000VA
1.447 kr
Til butik
FSP iFP Series iFP 2000 UPS 1200Watt 2000VA billede

Produktinformation

FSP iFP Series iFP 2000 - UPS - AC 220/230/240 V - 1200 watt - 2000 VA - 9 At - USB

Produktspecifikationer

Mærke: FSP Group
Artikel nr.: PPF12A1600
EAN: 4713224522345
Varenr.: 994814655
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
FSP iFP 2000 UPS 2000VA / 1200W
1.494 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko
-19%1.699 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko billede

Produktinformation

Stabil strøm med UPS til hjemmekontor og serverrumFortron FSP iFP 2000 er en Line‑Interactive UPS, der beskytter udstyr mod strømsvigt, spændingsudsving og overbelastning. Med output på 2 kVA / 1.200 W og Automatic Voltage Regulation (AVR) leverer den stabil drift til pc’er, netværksudstyr og mindre servere. Et klart LCD‑display giver overblik over status, og akustiske alarmer informerer ved batteridrift, lav batteri og fejl.Praktisk i el-installation og IT-miljøUPS’en har to Schuko-udtag (Type F), USB (Type‑B) til styring, samt to RJ‑45 porte. Mini‑tower design i sort passer diskret under bordet eller i teknikrummet. Koldstart gør det muligt at starte direkte fra batteriet ved behov.Topologi: Line‑InteractiveKapacitet: 2 kVAEffekt: 1.200 WUdgangsfrekvens: 50/60 HzUdgangsspænding: 110–240 V, regulering ±10 %Indgangsfrekvens: 50/60 HzIndgangsspænding: 140–290 VBølgeform: SinusResponstid: 6 msAVR: JaAlarmtilstande: Batteridrift, lavt batteri, fejl, overbelastningStrømudtag: 2× Type F (Schuko)USB-port: 1× USB 2.0 Type‑BEthernet-porte: 2× RJ‑45Display: LCD, betjening via knapperStøjniveau: 40 dBBatteri: 2× 12 V, 9 Ah (understøttet), koldstartDriftstemp.: 0–40 °C; Luftfugtighed: 0–90 %Mål (H × B × D): 18,2 × 13,0 × 32,0 cmVægt: 11 kgFarve: Sort; Formfaktor: Mini‑towerBeskyttelser: Overopladning, afladning, overbelastningMedfølger: Batterier, manual...

Produktspecifikationer

Mærke: Fortron
Kategori: UPS
Vægt: 11.32g
EAN: 4713224522345
Varenr.: 1921913
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko
-19%1.719 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.447 kr1.447 krKøb
2Proshop DK1.494 kr1.494 krKøb
3Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
4Vivas DK1.719 kr1.888 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko

PriceData har fulgt prisen på UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko i 123 dage. Laveste pris i perioden er 1.403 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 1.638 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.461 kr.

Den nuværende pris på 1.447 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for UPS strømforsyning - Fortron FSP iFP 2000, Line‑Interactive, 2 kVA / 1.200 W, 2x Schuko de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.447 kr7 kr (0%)
14. maj 20261.454 kr5 kr (0%)
12. maj 20261.459 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.460 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.462 kr1 kr (0%)
5. maj 20261.463 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.462 kr1 kr (0%)
29. apr. 20261.463 kr3 kr (0%)
27. apr. 20261.460 kr1 kr (0%)
22. apr. 20261.459 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret