Gå til hovedindhold

UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 3553340704178
Pris fra 552 krtil 689 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 137 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 549 kr 22. maj

Sammenlign priser på UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 552 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton 5E Gen2 UPS 360Watt 700VA
552 kr
Til butik
Eaton 5E Gen2 UPS 360Watt 700VA billede

Produktinformation

Eaton 5E Gen2 - UPS - AC 220 - 240 V - 360 watt - 700 VA - USB - output-stikforbindelser: 4

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 5E700UI
EAN: 3553340704178
Varenr.: 1001306960
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton 5E700UI - 5E Gen2 - 700VA/360W - Line Interactive UPS
616 kr
Til butik
Eaton 5E700UI - 5E Gen2 - 700VA/360W - Line Interactive UPS billede

Produktinformation

5E Gen2 700VA/360W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 700VA Udgangseffekt (W): 360W Topologi: Line Interactive Bølgeform: Modified Udgangsstik Typer: 4 x IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14Highlights AVR USB connection...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Artikel nr.: 5E700UI
EAN: 3553340704178
Varenr.: 3410887
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag
-9%669 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag billede

Produktinformation

Fordele ved UPS strømforsyning til pc og netværkEaton 5E Gen2 700 USB er en kompakt Line-Interactive UPS, der beskytter dit udstyr mod under- og overspænding og holder dig kørende ved strømafbrydelser. Med en effekt på 0,7 kVA / 360 W er den ideel til stationære pc’er, mindre servere, routere og andet følsomt IT-udstyr på hjemmekontoret eller i mindre virksomheder.Gennemtænkt og brugervenligUPS’en har tårnformet design i sort med enkel knapbetjening og tydelig status. Den leverer 4 C13-udtag, USB-tilslutning (1x USB 2.0) til overvågning og giver akustiske alarmer, blandt andet ved behov for batteriskift. Automatisk batteritest og koldstart gør den nem i daglig brug. Støjniveauet er lave 25 dB, så den passer fint på skrivebordet.Topologi: Line-InteractiveUdgangseffekt: 360 WUdgangskapacitet: 0,7 kVAIndgangsspænding: 220–240 V, 50/60 HzUdgangsspænding: 220–240 VStrømbeskyttelse: Under- og overspændingStøjniveau: 25 dBAC-udtag: 4 × C13USB-porte: 1 × USB 2.0Funktioner: Auto-restart, koldstart, automatisk batteritest, hørbare alarmerFormfaktor: TårnFarve: SortDriftstemp.: 0–40 °CMål (H × B × D): 14,8 × 10 × 28,8 cmVægt: 4,4 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Vægt: 5.2g
EAN: 3553340704178
Varenr.: 1992003
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag
-9%689 kr
Før 759 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK552 kr552 krKøb
2Proshop DK616 kr655 krKøb
3Boligcenter DK669 kr669 krKøb
4Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag

PriceData har fulgt prisen på UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag i 181 dage. Laveste pris i perioden er 533 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 826 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 614 kr.

Den nuværende pris på 552 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 36 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for UPS strømforsyning Eaton 5E Gen2 700 USB, Line-Interactive, 0,7 kVA / 360 W, 4 C13 udtag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026552 kr1 kr (0%)
31. maj 2026553 kr1 kr (0%)
30. maj 2026552 kr2 kr (0%)
29. maj 2026550 kr2 kr (0%)
25. maj 2026552 kr2 kr (0%)
24. maj 2026550 kr1 kr (0%)
22. maj 2026549 kr1 kr (0%)
15. maj 2026550 kr1 kr (0%)
13. maj 2026549 kr110 kr (17%)
12. maj 2026659 kr99 kr (18%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret