Gå til hovedindhold

UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0743172437402
Pris fra 1.904 krtil 2.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 215 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.870 kr 11. mar.

Sammenlign priser på UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1904 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton Ellipse PRO 850 UPS 510Watt 850VA
1.904 kr
Til butik
Eaton Ellipse PRO 850 UPS 510Watt 850VA billede

Produktinformation

Eaton Ellipse PRO 850 - UPS - AC 230 V - 510 watt - 850 VA - 9 At - USB - output-stikforbindelser: 4 - 2U - 19"

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ELP850FR
EAN: 0743172437402
Varenr.: 990963132
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag
2.099 kr
Til butik
UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag billede

Produktinformation

Stabil UPS til hjemmekontor og små virksomhederEaton Ellipse PRO 850 FR er en Line-Interactive UPS, der beskytter pc’er, netværksudstyr og telefoni mod strømafbrydelser og overspændinger. Med 510 W kontinuerlig effekt og 4 franske Type E-udtag holder den dine vigtigste enheder kørende længe nok til at gemme arbejde og slukke sikkert. LCD-displayet giver et klart overblik over belastning, batteriniveau og driftstilstand.Fordele ved UPS i elinstallationUPS’en leverer 230 V nominelt med udgangsområde 220–240 V og håndterer indgangsspændinger fra 150 til 285 V. Indbygget overspændingsbeskyttelse for netværk, telefon, fax og modem samt EPO (Emergency Power Off) giver ekstra sikkerhed. Typisk backup-tid ved halv belastning er 9 min. Cold start gør det muligt at starte systemet direkte fra batteriet, og automatisk batteritest sikrer driftssikkerhed.Topologi: Line-InteractiveUdgangseffekt: 510 WUdgangskapacitet: 0,85 kVANominel indgangsspænding: 230 VUdgangsspænding: 220–240 VIndgangsspænding: 150–285 VFrekvens: 50/60 Hz ind, 50 Hz udAC-udtag: 4 × Type EPorte: 1 × RJ-11, 1 × RJ-45, 1 × USB 2.0Display: LCD med LED-indikatorerFormfaktor: Tower, 2UBatteri: Forseglet blysyre (VRLA), hot-swap: nejBackup ved 50 % belastning: 9 minKoldstart: Ja; Automatisk batteritest: JaEPO: JaMål (H × B × D): 26,0 × 8,2 × 28,5 cmVægt: 7,3 kgFarve: SortStrømstik: C14 kobler...

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Vægt: 8.2g
EAN: 0743172437402
Varenr.: 1991949
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton ELP850FR Ellipse PRO UPS FR 850 VA 510 W Input: C14 Outputs: (3) French
2.100 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.904 kr1.904 krKøb
2Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
3Proshop DK2.100 kr2.100 krKøb
4Vivas DK2.119 kr2.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag

PriceData har fulgt prisen på UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag i 124 dage. Laveste pris i perioden er 1.864 kr (registreret d. 5. februar 2026), højeste er 1.913 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.892 kr.

Den nuværende pris på 1.904 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for UPS strømforsyning - Eaton Ellipse PRO 850 FR, Line-Interactive, 0,85 kVA / 510 W, 4 udtag de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.904 kr2 kr (0%)
30. maj 20261.902 kr3 kr (0%)
29. maj 20261.899 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.902 kr2 kr (0%)
25. maj 20261.900 kr5 kr (0%)
24. maj 20261.895 kr1 kr (0%)
23. maj 20261.894 kr2 kr (0%)
22. maj 20261.892 kr6 kr (0%)
18. maj 20261.898 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.897 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret