Gå til hovedindhold

Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er)

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0743172090928
Pris fra 6.941 krtil 9.019 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.078 kr (23% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.289 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6941 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er)
-0%6.941 kr
Før 6.941,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) billede

Produktinformation

Dobbeltkonverterende onlinebeskyttelse leverer ren sinusstrøm 1 kVA, 900 W kapacitet driver små servere og netværksudstyr Seks IEC C13-udtag og IEC C14-indgang forenkler implementering Hot-swap VRLA-batterier med automatiske tests reducerer nedetid LCD, USB og RS-232 plus medfølgende software muliggør sikker nedlukning...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS server & netværk
Artikel nr.: 9SX1000I
EAN: 0743172090928
Varenr.: 5011104973
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton 9SX 9SX1000I UPS 900Watt 1000VA
6.942 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton 9SX1000I - 9SX - 1000VA/900W
6.942 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Eaton Online UPS 9SX 1000 VA Tower - 9SX1000I
8.800,83 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning Eaton 9SX 1 kVA / 900 W, online dobbeltkonvertering, 6 x C13
-1%8.999 kr
Før 9.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning Eaton 9SX 1 kVA / 900 W, online dobbeltkonvertering, 6 x C13
-1%9.019 kr
Før 9.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK6.941 kr7.027,25 krKøb
2CompuMail DK6.942 kr6.942 krKøb
3Proshop DK6.942 kr6.942 krKøb
4EL-GROSSISTEN8.800,83 kr8.800,83 krKøb
5Boligcenter DK8.999 kr8.999 krKøb
6Vivas DK9.019 kr9.208 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er)

PriceData har fulgt prisen på Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 5.984 kr (registreret d. 28. februar 2026), højeste er 6.941 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.747 kr.

Den nuværende pris på 6.941 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Eaton 9sx Ups-enhed Dobbeltkonvertering (online) 1 Kva 900 W 6 Ac Stikkontakt(er) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20266.941 kr49 kr (1%)
14. maj 20266.892 kr26 kr (0%)
13. maj 20266.866 kr48 kr (1%)
12. maj 20266.818 kr48 kr (1%)
11. maj 20266.866 kr25 kr (0%)
10. maj 20266.891 kr36 kr (1%)
9. maj 20266.855 kr25 kr (0%)
8. maj 20266.880 kr61 kr (1%)
7. maj 20266.819 kr36 kr (1%)
6. maj 20266.855 kr71 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret