Gå til hovedindhold

UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13

EatonUPS-nødstrømsforsyningEAN: 0743172090911
Pris fra 5.639 krtil 7.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.780 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.576 kr 29. mar.

Sammenlign priser på UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5639 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Eaton 9SX 9SX700I UPS 630Watt 700VA
5.639 kr
Til butik
Eaton 9SX 9SX700I UPS 630Watt 700VA billede

Produktinformation

Eaton 9SX 9SX700I - UPS - AC 200/208/220/230/240 V - 630 watt - 700 VA - RS-232, USB - output-stikforbindelser: 6 - PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 9SX700I
EAN: 0743172090911
Varenr.: 993540394
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Eaton 9SX700I - 9SX - 700VA/630W - Double Conversion Online UPS
6.018 kr
Til butik
Eaton 9SX700I - 9SX - 700VA/630W - Double Conversion Online UPS billede

Produktinformation

9SX 700VA/630W UPS med IEC C14 Udgangsstik Typer Specifikationer Output strømkapacitet (VA): 700VA Udgangseffekt (W): 630W Topologi: Double Conversion Online Bølgeform: Pure Sine Wave Udgangsstik Typer: 6 x IEC C13 Indgangsstik Typer: IEC C14Highlights LCD Display USB connection...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Artikel nr.: 9SX700I
EAN: 0743172090911
Varenr.: 2680686
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13
-1%7.399 kr
Før 7.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 billede

Produktinformation

Stabil UPS strømforsyning til kritisk IT-udstyrEaton 9SX700I er en kompakt online UPS i mini-tower format, der leverer ren sinusbølge og kontinuerlig spændingskonditionering til servere, netværk og følsomt elektronik. Med 0,7 kVA / 630 W effekt, 6 udtag og LCD-display får du pålidelig drift og overblik, når strømmen svinger eller forsvinder.Fordele ved UPS i elinstallationDen dobbelte konvertering (online) holder udstyret kørende ved spændingsudsving mellem 200–240 V og sikrer stabil frekvens på 50/60 Hz. Hot-swap-batteri og automatisk batteritest gør service enkelt, mens typisk backup-tid på 14 minutter ved halv belastning giver tid til sikker nedlukning.Topologi: Dobbeltkonvertering (online)Udgangseffekt: 630 W / 0,7 kVAUdgangsspænding: 200–240 V (nominel 230 V)Bølgeform: Ren sinusbølgeFrekvens: 50/60 HzPower factor: 0,9Støjniveau: 40 dBIndspænding: 120–276 V, 40–70 HzFaser: 1 ind / 1 udUdtag: 6 × C13Indgangsstik: C14Tilslutninger: USB 2.0, RS-232 (seriel)Formfaktor: Mini towerDisplay: LCDDriftstemperatur: 0–40 °CBatteri: Forseglet bly (VRLA), hot-swap, automatisk testBackup-tid ved 50 % belastning: 14 minMål (H × B × D): 25,2 × 16,0 × 35,7 cmVægt: 11,5 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Eaton
Kategori: UPS
Vægt: 37.2g
EAN: 0743172090911
Varenr.: 1985023
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13
-1%7.419 kr
Før 7.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.639 kr5.639 krKøb
2Proshop DK6.018 kr6.018 krKøb
3Boligcenter DK7.399 kr7.399 krKøb
4Vivas DK7.419 kr8.618 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13

PriceData har fulgt prisen på UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 5.532 kr (registreret d. 22. januar 2026), højeste er 5.743 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.610 kr.

Den nuværende pris på 5.639 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for UPS strømforsyning - Eaton 9SX700I, online dobbeltkonvertering, 0,7 kVA / 630 W, 6 x C13 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.639 kr22 kr (0%)
8. maj 20265.617 kr126 kr (2%)
5. maj 20265.743 kr1 kr (0%)
22. apr. 20265.742 kr125 kr (2%)
16. apr. 20265.617 kr41 kr (1%)
29. mar. 20265.576 kr23 kr (0%)
28. mar. 20265.599 kr18 kr (0%)
25. feb. 20265.617 kr16 kr (0%)
24. feb. 20265.633 kr69 kr (1%)
23. feb. 20265.564 kr46 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret