Gå til hovedindhold

Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter)

UponorSanitetEAN: 4021598121249
Pris fra 13 krtil 1.900 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.887 kr (99% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor Uni Pipe PLUS rør 16 x 2,0 mm. Rulle a 100 mtr. Hvid
13 kr
Til butik
Uponor Uni Pipe PLUS rør 16 x 2,0 mm. Rulle a 100 mtr. Hvid billede

Produktinformation

Uponor Uni Pipe PLUS rør Iltdiffusionstæt flerlags komposit rør (PE-RT - lim - sømløs aluminium - lim - PE-RT) produceret ved hjælp af SACP-teknologi til almindelige VVS og varmeinstallationer.Til brugsvands-, gulvvarme- og radiatorsystemer Kontinuerlig t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Alupex rør i ruller
EAN: 4021598121249
Varenr.: 2582950
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UPONOR uni pipe plus mlc hvid 16x2,0 100m
21,4 kr
Til butik
UPONOR uni pipe plus mlc hvid 16x2,0 100m billede

Produktinformation

Alupex rør og fittings anvendes bl.a. til gulvvarme-, brugsvand- og radiatorsystemer. Fordelen ved alupex rør med en udvendig aluminiumskappe er, at de er nemme at arbejde med og kan anvendes i både synlige og skjulte installationer.Vi anbefaler kun at ko...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UPONOR
EAN: 4021598121249
Varenr.: 15841335968079
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter)
1.477 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
100 meter Uponor Uni Pipe Plus alupex rør, 16 mm
1.699 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
100 meter Uponor Uni Pipe Plus alupex rør, 16 mm
1.900 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk13 kr13 krKøb
2EL-GROSSISTEN21,4 kr21,4 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.477 kr1.477 krKøb
4CompletVVS1.699 kr1.699 krKøb
5BilligVVS DK1.900 kr1.900 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter)

PriceData har fulgt prisen på Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 12 kr (registreret d. 7. december 2025), højeste er 1.396,13 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 44 kr.

Den nuværende pris på 13 kr er 70% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 26% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 100 m - (100 meter) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202613 kr
29. maj 202613,75 kr
27. maj 202613 kr1 kr (7%)
25. maj 202614 kr7,4 kr (35%)
24. maj 202621,4 kr7,4 kr (53%)
15. maj 202614 kr1 kr (7%)
14. maj 202615 kr1 kr (7%)
6. maj 202614 kr3,5 kr (20%)
5. maj 202617,5 kr3,75 kr (27%)
24. apr. 202613,75 kr2,5 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret