Gå til hovedindhold

Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m

UponorSanitetEAN: 4021598121201
Pris fra 33,75 krtil 478 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 444,25 kr (93% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 31,25 kr 4. apr.

Sammenlign priser på Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 33.75 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Uponor uni pipe plus mlc hv s 16x2,0 5m
33,75 kr
Til butik
Uponor uni pipe plus mlc hv s 16x2,0 5m billede

Produktinformation

Beskrivelse på vej.

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: pex og alupex rør
EAN: 4021598121201
Varenr.: 0201040539
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UPONOR uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m
35,84 kr
Til butik
UPONOR uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m billede

Produktinformation

Alupex rør og fittings anvendes bl.a. til gulvvarme-, brugsvand- og radiatorsystemer. Fordelen ved alupex rør med en udvendig aluminiumskappe er, at de er nemme at arbejde med og kan anvendes i både synlige og skjulte installationer.Vi anbefaler kun at ko...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: UPONOR
EAN: 4021598121201
Varenr.: 15843040526671
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Uponor Uni Pipe PLUS rør 16 x 2,0 mm. lgd. 5 mtr. Hvid
149 kr
Til butik
Uponor Uni Pipe PLUS rør 16 x 2,0 mm. lgd. 5 mtr. Hvid billede

Produktinformation

Uponor Uni Pipe PLUS rør Iltdiffusionstæt flerlags komposit rør (PE-RT - lim - sømløs aluminium - lim - PE-RT) produceret ved hjælp af SACP-teknologi til almindelige VVS og varmeinstallationer.Til brugsvands-, gulvvarme- og radiatorsystemer Kontinuerlig t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Uponor
Kategori: Alupex rør i længder
EAN: 4021598121201
Varenr.: 2582931
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Uponor Uni Pipe PLUS rør 16 x 2,0 mm. lgd. 5 mtr. Hvid
150 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
5 meter Uponor Uni Pipe Plus lige alupex rør, 16 mm
177 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
5 meter Uponor Uni Pipe Plus lige alupex rør, 16 mm
177 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
5 meter Uponor Uni Pipe Plus lige alupex rør, 16 mm
200 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Uponor Uni Pipe Plus MLC-rør hvid 16 x 2,0 mm 5 m - (5 meter)
478 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1MaintainIt33,75 kr33,75 krKøb
2EL-GROSSISTEN35,84 kr35,84 krKøb
3Elvvs.dk149 kr149 krKøb
4vvsfittings.dk150 kr150 krKøb
5CompletVVS177 kr177 krKøb
6LavprisVVS177 kr177 krKøb
7BilligVVS DK200 kr200 krKøb
8CS MEGASTORE DK478 kr677 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m

PriceData har fulgt prisen på Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m i 181 dage. Laveste pris i perioden er 31,25 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 71 kr.

Den nuværende pris på 33,75 kr er 52% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Uni pipe plus s 16x2,0 5m - Uponor uni pipe plus mlc hvid s 16x2,0 5m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 202633,75 kr
7. maj 202633,08 kr
6. maj 202633,75 kr
11. apr. 202633,08 kr1,83 kr (6%)
4. apr. 202631,25 kr1,83 kr (6%)
3. apr. 202633,08 kr1,83 kr (6%)
29. mar. 202631,25 kr1,83 kr (6%)
27. mar. 202633,08 kr1,83 kr (6%)
11. mar. 202631,25 kr1,83 kr (6%)
10. mar. 202633,08 kr1,83 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret