Gå til hovedindhold

Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus

UnidrainSanitetEAN: 5707692007106
Pris fra 2.899 krtil 3.280,7 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 381,7 kr (12% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2899 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 700 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
-9%2.899 kr
Før 3.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Unidrain komplet gulvafløb, 700 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg billede

Produktinformation

Som noget helt nyt tilbyder Unidrain nu en komplet løsning, der indeholder alle de dele du har brug for til et ClassicLine system. Løsningen er sammensat af deres mest solgte produkter, som derfor kan leve op til ønskerne for de fleste badeværelser.Pakken...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: 700x75x10 mm
EAN: 5707692007106
Varenr.: 155019070
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 700 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
-9%2.999 kr
Før 3.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Unidrain Column sampak, 75, H10, L700 mm
3.030 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sampak lodret Ø75 mm Column H10L700
3.034 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus
3.034 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Unidrain Sampak Lodret Udløb Linje 75mm. 700mm
3.199 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain komplet gulvafløb, 700 mm, til 8 mm fliser, mod bagvæg
3.235 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Sampak lodret Ø75 mm Column H10L700
3.280,7 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.899 kr2.899 krKøb
2CompletVVS2.999 kr2.999 krKøb
3WATTOO.DK3.030 kr3.030 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.034 kr3.034 krKøb
5Proshop DK3.034 kr3.034 krKøb
6Homeshop DK3.199 kr3.199 krKøb
7BilligVVS DK3.235 kr3.235 krKøb
8EL-GROSSISTEN3.280,7 kr3.280,7 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus

PriceData har fulgt prisen på Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.899 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.114 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.045 kr.

Den nuværende pris på 2.899 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Unidrain Komplet gulvafløb mod bagvæg 700 mm, 10 mm ramme, Column rist, 75 mm lodret udløbsghus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.899 kr131 kr (4%)
29. maj 20263.030 kr13 kr (0%)
8. maj 20263.017 kr17 kr (1%)
7. maj 20263.034 kr42 kr (1%)
5. maj 20263.076 kr10 kr (0%)
30. apr. 20263.066 kr10 kr (0%)
23. apr. 20263.076 kr43 kr (1%)
22. apr. 20263.033 kr43 kr (1%)
18. apr. 20263.076 kr13 kr (0%)
17. apr. 20263.089 kr24 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret