Gå til hovedindhold

Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger

PurusSanitetEAN: 7394000001345
Pris fra 1.805 krtil 2.691,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 886,25 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1805 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus Line sampak 800, komplet aflbsrende, 50 mm, lav, vandret
1.805 kr
Til butik
Purus Line sampak 800, komplet aflbsrende, 50 mm, lav, vandret billede

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: WATTOO.DK VVS Aflb & kloak Gulvaflb Aflbsrender
EAN: 7394000001345
Varenr.: 155806552
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger
1.817 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
LINE SAMPAK 800MM Ø50MM VANDRET
1.939,95 kr
Til butik
LINE SAMPAK 800MM Ø50MM VANDRET billede

Produktinformation

Purus Line sampak 800 er en komplet afløbsrende med Ø50 mm lav vandret udløb til montering i beton. Passer til 8, 10 og 12 mm klinker ved brug af de medfølgende forhøjelseslister. Afløbsrenden er forsynet med en optagelig vandlås, rustfri ramme og rist ty...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: PURUS
EAN: 7394000001345
Varenr.: 15844056236367
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line Sampak, 800 mm, Ø50 mm vandret
1.956 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.399 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.499 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Line komplet gulvafløb, 800 mm, Ø50 mm, rustfrit stål
2.585 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Line sampak 800 Ø50 vandret lav med vandlås
2.691,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.805 kr1.805 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.817 kr1.817 krKøb
3EL-GROSSISTEN1.939,95 kr1.939,95 krKøb
4Proshop DK1.956 kr1.956 krKøb
5LavprisVVS2.399 kr2.399 krKøb
6CompletVVS2.499 kr2.499 krKøb
7BilligVVS DK2.585 kr2.585 krKøb
8vvsfittings.dk2.691,25 kr2.691,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger

PriceData har fulgt prisen på Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.805 kr (registreret d. 18. marts 2026), højeste er 2.049 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.897 kr.

Den nuværende pris på 1.805 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Purus Line afløbsrende sampak med vandlås og rist - længde: 800 mm - Ø50 vandret udløb - tre flanger de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.805 kr134,95 kr (7%)
26. maj 20261.939,95 kr134,95 kr (7%)
23. maj 20261.805 kr134,95 kr (7%)
22. maj 20261.939,95 kr134,95 kr (7%)
8. maj 20261.805 kr111,93 kr (6%)
7. maj 20261.916,93 kr111,93 kr (6%)
30. apr. 20261.805 kr111,93 kr (6%)
29. apr. 20261.916,93 kr111,93 kr (6%)
1. apr. 20261.805 kr111,93 kr (6%)
31. mar. 20261.916,93 kr111,93 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret