Gå til hovedindhold

Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur

UnidrainSanitetEAN: 5707692012339
Pris fra 3.404 krtil 4.699 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.295 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3404 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 12 mm, børstet messing
3.404 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 12 mm, børstet messing billede

Produktinformation

Highline Colour ramme der passer til Highline systemet fra Unidrain.System: Highline ColourPasser til: Panel, Cassette, CustomLængdemodul: 1200 mmRammehøjde: 12 mmMateriale: Rustfrit stål (AISI 304)Overfladefinish: børstet messing

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afløb
Farve: brass
Størrelse: 1200x12 mm
EAN: 5707692012339
Varenr.: 155040232
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur
3.442 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200/12 mm, Messing
3.719 kr
Til butik
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200/12 mm, Messing billede

Produktinformation

Eksklusivt rammedesign med overdel af 4 mm massivt, rustfrit stål. Indlæg sikrer en præcis placering i armaturet. HighLine Panel købes separat. Rammerne fås i 4 højder: 10, 12, 15 og 25 mm. NB! Vælg en rammehøjde (H) der passer til fliselagets tykkelse. Fliselaget består af selve flisen + ca. 2 - 8 mm fliseklæb. Tykkelsen af fliseklæb afhænger af flisens tykkelse, størrelse og materiale. Ved spørgsmål om fliselagets t...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Unidrain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 1915.1212
EAN: 5707692012339
Varenr.: 3294654
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNIDRAIN HIGHLINE RAMME - MESSING 1200/12
3.850,68 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Unidrain HighLine ramme 1200 mm, H 12 mm. Rustfrit stål/Messing
4.203,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 12 mm, børstet messing
4.599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Unidrain HighLine Colour ramme, 1200 mm, højde 12 mm, børstet messing
4.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS3.404 kr3.404 krKøb
2CS MEGASTORE DK3.442 kr3.442 krKøb
3Proshop DK3.719 kr3.719 krKøb
4EL-GROSSISTEN3.850,68 kr3.850,68 krKøb
5vvsfittings.dk4.203,75 kr4.203,75 krKøb
6CompletVVS4.599 kr4.599 krKøb
7BilligVVS DK4.699 kr4.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur

PriceData har fulgt prisen på Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur i 179 dage. Laveste pris i perioden er 3.404 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 3.719 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.545 kr.

Den nuværende pris på 3.404 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for Unidrain HighLine ramme. Linje - rustfrit. messing: L1200mm H 12mm til afløbsarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20263.404 kr38 kr (1%)
1. jun. 20263.442 kr38 kr (1%)
30. maj 20263.404 kr37 kr (1%)
28. maj 20263.441 kr3 kr (0%)
26. maj 20263.438 kr3 kr (0%)
23. maj 20263.435 kr1 kr (0%)
15. maj 20263.434 kr15 kr (0%)
10. maj 20263.449 kr69 kr (2%)
9. maj 20263.518 kr69 kr (2%)
5. maj 20263.449 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret