Gå til hovedindhold

Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE

MikrotikNetværkEAN: 4752224009654
Pris fra 657 krtil 849 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 192 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 649 kr 10. maj

Sammenlign priser på Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 657 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
MikroTik LHG series LHG 5 AX
657 kr
Til butik
MikroTik LHG series LHG 5 AX billede

Produktinformation

MikroTik LHG series LHG 5 AX - Trådløs bro - Wi-Fi 6 - 5 GHz

Produktspecifikationer

Mærke: MikroTik
Artikel nr.: LHG-5axD
EAN: 4752224009654
Varenr.: 1003428891
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrotik Lhg 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe)
-0%686 kr
Før 686,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mikrotik Lhg 5 Ax 1200 Mbit/s Hvid Strøm Over Ethernet (poe) billede

Produktinformation

WiFi 6 5 GHz leverer op til 1200 Mbit/s til pålidelig backhaul 24,5 dBi intern antenne og 24 dBm udgangseffekt forlænger linkens rækkevidde Passiv PoE med medfølgende adapter gør udendørs installation enklere Indbygget CPU med 128 MB flash og 256 MB RAM håndterer routing Stangmonteret design, klassificeret til -40 til 70 °C, holder links kørende på krævende steder...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: Bridges
Artikel nr.: LHG-5axD
EAN: 4752224009654
Varenr.: 5020066149
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE
-5%829 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE billede

Produktinformation

Fordele ved udendørs WiFi-antenne til lange afstandeMikroTik LHG 5 ax er en kraftig udendørs enhed til stabil trådløs forbindelse i 5 GHz-båndet. Med en maksimal datahastighed på 1.200 Mbit/s og høj retningsbestemt antennegevinst er den velegnet til punkt‑til‑punkt-forbindelser eller som klient på længere afstande. Den hvide, perforerede skærm reducerer vindmodstand og sikrer pålidelig drift året rundt.Robust ydeevne og fleksibel installationEnheden understøtter 802.11ax, ac, n og a og leverer stabil netværksydelse via 5 GHz. Den indbyggede processor, 256 MB RAM og 128 MB flash giver hurtig drift, mens passiv PoE gør installationen enkel - strøm og data via ét kabel. LHG 5 ax er designet til mastemontering og arbejder i temperaturer fra −40 til 70 °C.Frekvensbånd: 5 GHzMaks. datahastighed: 1.200 Mbit/sLAN-hastigheder: 10/100/1000 Mbit/sSendestyrke: 24 dBmAntennetype: Intern, gevinst op til 24,5 dBiPlacering: MastFarve: HvidStrømforbrug (maks.): 5 WStrøm: Passiv PoE, DC-indgangArbejdstemperatur: −40 – 70 °CIndbygget processor: JaIntern hukommelse: 256 MB RAMFlashhukommelse: 128 MBIndhold: 1 stk., monteringssæt og PoE-adapter medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Mikrotik
Kategori: TV-antenner
Vægt: 6.21g
EAN: 4752224009654
Varenr.: 1984863
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE
-4%849 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK657 kr657 krKøb
2Dustin DK686 kr772,25 krKøb
3Boligcenter DK829 kr829 krKøb
4Vivas DK849 kr928 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE

PriceData har fulgt prisen på Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE i 183 dage. Laveste pris i perioden er 644 kr (registreret d. 29. januar 2026), højeste er 699 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 658 kr.

Den nuværende pris på 657 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Udendørs WiFi-antenne MikroTik LHG 5 ax - 1200 Mbit/s, hvid, PoE de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026657 kr1 kr (0%)
24. maj 2026658 kr1 kr (0%)
23. maj 2026657 kr1 kr (0%)
22. maj 2026658 kr1 kr (0%)
20. maj 2026657 kr29 kr (4%)
16. maj 2026686 kr33 kr (5%)
14. maj 2026653 kr3 kr (0%)
12. maj 2026650 kr1 kr (0%)
10. maj 2026649 kr1 kr (0%)
9. maj 2026650 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret