Gå til hovedindhold

TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål

TVSSanitetTimer og termostatBadeværelse opvarmningEAN: 5704263990065

TVS Eldo 9 el-håndklæderadiator med timer og termostat. 100W effekt, IP44-godkendt, poleret stål finish. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.439 krtil 1.997 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 558 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1439 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål
-10%1.439 kr
Før 1.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.594 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. Poleret Rustfri stål
1.696,25 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.699 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
TVS hndklderadiator ELDO 9 POLERET RF m/timer
1.779 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 håndklædetørrer, el, 53x86 cm, poleret rustfri stål
1.825 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 El Håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm Poleret Rustfri stål
1.917 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TVS Eldo 9 RF m/timer - EL Håndklæderadiator størrelse 860 x 530 m/timer
1.935 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tvs eldo 9 el håndklæderadiator med timer 860 x 530 mm. rustfri
1.997 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.439 kr1.439 krKøb
2LavprisVVS1.594 kr1.594 krKøb
3vvsfittings.dk1.696,25 kr1.696,25 krKøb
4Greenline1.699 kr1.699 krKøb
5WATTOO.DK1.779 kr1.779 krKøb
6BilligVVS DK1.825 kr1.825 krKøb
7Proshop DK1.917 kr1.917 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.935 kr1.935 krKøb
9Elvvs.dk1.997 kr1.997 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

TVS Eldo 9 El-Håndklæderadiator med Timer

TVS

TVS Eldo 9 el-håndklæderadiator med timer og termostat. 100W effekt, IP44-godkendt, poleret stål finish. Perfekt til moderne badeværelser.

• håndklæderadiator
• håndklædetørrer
• el-radiator
• badeværelse varme
• tvs radiator
• Badeværelse opvarmning
• Timer og termostat

Beskrivelse

TVS Eldo 9 er en komplet el-håndklæderadiator med indbygget timer og termostat. Radiatoren er fremstillet i poleret rustfrit stål og leverer 100W effekt. Den er udstyret med IP44-certificering og SEMKO-godkendelse for sikker brug i badeværelset. Timerfunktionen kan indstilles til 2 eller 4 timer, og den indbyggede termostat holder en konstant temperatur på 45-50°C. LED-indikator viser status for både timer og opvarmning. Ledningen er diskret ført gennem ophænget for en ren vægtilslutning. Idealisk til mindre til mellemstore badeværelser hvor både funktionalitet og æstetik er vigtig.

Specifikationer

dybde:130 mm
timer:2 eller 4 timer
vægt:4 kg
effekt:100 watt
finish:poleret rustfrit stål
ledning:gennem ophæng
montering:væg
termostat:45-50°C
dimensioner:860 x 530 mm
godkendelse:IP44, SEMKO
afstand_rør:120 mm
led_indikator:status visning

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget strøm bruger håndklæderadiatoren?

TVS Eldo 9 har et strømforbrug på 100 watt og er derfor meget energieffektiv.

Kan timeren indstilles til forskellige tider?

Ja, timeren kan indstilles til enten 2 eller 4 timer ved at trykke på knappen.

Er den sikker til brug i badeværelset?

Ja, den er IP44-certificeret og SEMKO-godkendt specielt til brug i våde områder som badeværelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål

PriceData har fulgt prisen på TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.439 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 1.696,25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.575 kr.

Den nuværende pris på 1.439 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for TVS Eldo 9 Buet Håndklædetørrer med timer f/El-tilslutning 860 x 530 mm, Poleret Rustfri Stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.439 kr90 kr (6%)
27. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
26. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
17. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
16. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
10. maj 20261.529 kr70 kr (4%)
9. maj 20261.599 kr70 kr (5%)
18. apr. 20261.529 kr167,25 kr (10%)
17. apr. 20261.696,25 kr167,25 kr (11%)
3. apr. 20261.529 kr104 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret