Gå til hovedindhold

Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black

TP-LinkNetværkEAN: 8885020626421
Pris fra 3.647 krtil 4.725 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.078 kr (23% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3647 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
TP-Link Omada SG5428X V1 Switch 24-porte Gigabit Ethernet
3.647 kr
Til butik
TP-Link Omada SG5428X V1 Switch 24-porte Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

TP-Link Omada SG5428X V1 - Switch - L3 Lite - Administreret - 24 x 10/100/1000 + 4 x 10Gb Ethernet SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SG5428X(UN)
EAN: 8885020626421
Varenr.: 1003139265
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværksswitch TP-Link Omada SG5428X Managed L3 Gigabit, 24x RJ-45 + 4x SFP+, sort
-5%3.899 kr
Før 4.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch TP-Link Omada SG5428X Managed L3 Gigabit, 24x RJ-45 + 4x SFP+, sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed L3 netværksswitchTP-Link Omada SG5428X er en managed L3 Gigabit switch til professionelle netværk, hvor stabil drift, sikkerhed og fleksibel styring er i fokus. Med 24 Gigabit RJ‑45-porte og 4 SFP+ slots til 10G-forbindelser kan den samle og udvide netværket effektivt i kontorer, filialer og mindre datacentre. Enheden understøtter cloud-styring og webadministration, så du kan overvåge og konfigurere fra ét sted.Ydelse, skalerbarhed og sikkerhedSwitchens switching-kapacitet på 128 Gbit/s og forwarding rate på 95,23 Mpps giver hurtig håndtering af trafik, mens 4.000 VLAN og avancerede VLAN-funktioner gør segmentering enkel. Funktionen til fysisk stakning af op til 4 enheder giver plads til vækst. Sikkerheden styrkes med ACL, IP‑MAC‑Port binding, MAC‑filtrering, port-sikkerhed, SSH/SSL og IGMP snooping. QoS sikrer prioritering af vigtig trafik som tale og video.Praktisk i driftSG5428X er rackmonterbar, kan stables og har LED-indikatorer for status. Den kører på AC-strøm, leveres med strømledning, rackmonteringssæt og quick start-guide. Driftstemperatur −5 - 45 °C og overspændingsbeskyttelse på 6 kV bidrager til robust daglig drift.Switch-type: Managed, lag 3Porte: 24× Gigabit RJ‑45 (10/100/1000)SFP+ slots: 4× 10GSwitching-kapacitet: 128 Gbit/sForwarding rate: 95,23 MppsVLAN: Op til 4.000; Voice, Private, MAC- og protokolbaseretQoS: UnderstøttetStakning: Op til 4 enhederAdministration: Cloud, web, Telnet; ARP-inspektionSikkerhed: ACL, SSH/SSL, MAC-filtrering, IP‑MAC‑Port binding, IGMP snooping, adgangskodebeskyttelseHukommelse: 2.000 MB DRAM, 512 MB flashProcessor: ARM 1.200 MHzPakkebuffer: 12 MB; Jumbo frames: 9.000PoE: NejStrøm: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz; maks. 19,6 WOverspændingsbeskyttelse: 6 kVMål (H...

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switches
Vægt: 3g
EAN: 8885020626421
Varenr.: 1955907
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværksswitch TP-Link Omada SG5428X Managed L3 Gigabit, 24x RJ-45 + 4x SFP+, sort
-5%3.919 kr
Før 4.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværksswitch TP-Link Omada SG5428X Managed L3 Gigabit, 24x RJ-45 + 4x SFP+, sort billede

Produktinformation

Fordele ved managed L3 netværksswitchTP-Link Omada SG5428X er en managed L3 Gigabit switch til professionelle netværk, hvor stabil drift, sikkerhed og fleksibel styring er i fokus. Med 24 Gigabit RJ‑45-porte og 4 SFP+ slots til 10G-forbindelser kan den samle og udvide netværket effektivt i kontorer, filialer og mindre datacentre. Enheden understøtter cloud-styring og webadministration, så du kan overvåge og konfigurere fra ét sted.Ydelse, skalerbarhed og sikkerhedSwitchens switching-kapacitet på 128 Gbit/s og forwarding rate på 95,23 Mpps giver hurtig håndtering af trafik, mens 4.000 VLAN og avancerede VLAN-funktioner gør segmentering enkel. Funktionen til fysisk stakning af op til 4 enheder giver plads til vækst. Sikkerheden styrkes med ACL, IP‑MAC‑Port binding, MAC‑filtrering, port-sikkerhed, SSH/SSL og IGMP snooping. QoS sikrer prioritering af vigtig trafik som tale og video.Praktisk i driftSG5428X er rackmonterbar, kan stables og har LED-indikatorer for status. Den kører på AC-strøm, leveres med strømledning, rackmonteringssæt og quick start-guide. Driftstemperatur −5 - 45 °C og overspændingsbeskyttelse på 6 kV bidrager til robust daglig drift.Switch-type: Managed, lag 3Porte: 24× Gigabit RJ‑45 (10/100/1000)SFP+ slots: 4× 10GSwitching-kapacitet: 128 Gbit/sForwarding rate: 95,23 MppsVLAN: Op til 4.000; Voice, Private, MAC- og protokolbaseretQoS: UnderstøttetStakning: Op til 4 enhederAdministration: Cloud, web, Telnet; ARP-inspektionSikkerhed: ACL, SSH/SSL, MAC-filtrering, IP‑MAC‑Port binding, IGMP snooping, adgangskodebeskyttelseHukommelse: 2.000 MB DRAM, 512 MB flashProcessor: ARM 1.200 MHzPakkebuffer: 12 MB; Jumbo frames: 9.000PoE: NejStrøm: AC 100 – 240 V, 50/60 Hz; maks. 19,6 WOverspændingsbeskyttelse: 6 kVMål (H × B × D): 4,4 × 44,0 × 18,0 cmVægt/MTBF: MTBF 519.543 hMontering: Rackmontering; stabelbar; LED-indikatorerPorte til administration: Konsol RJ‑45, USB 2.0, USB‑CIndeholder: AC-kabel, rackmonteringssæt, quick start guide...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Switches
Vægt: 3g
EAN: 8885020626421
Varenr.: 1955907
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black
4.725 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.647 kr3.647 krKøb
2Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
3Vivas DK3.919 kr3.998 krKøb
4Dustin DK4.725 kr4.811,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black

PriceData har fulgt prisen på Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black i 184 dage. Laveste pris i perioden er 3.647 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 3.913 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.748 kr.

Den nuværende pris på 3.647 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for Tp-link Omada Sg5428x Network Switch Managed L3 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.647 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.648 kr2 kr (0%)
26. maj 20263.650 kr3 kr (0%)
22. maj 20263.653 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.654 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.655 kr2 kr (0%)
15. maj 20263.657 kr2 kr (0%)
14. maj 20263.659 kr3 kr (0%)
8. maj 20263.662 kr8 kr (0%)
7. maj 20263.654 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret