Gå til hovedindhold

TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6

TP-LinkBroer og routereEAN: 8885020621075
Pris fra 1.726 krtil 2.319 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 593 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.490 kr 20. apr.

Sammenlign priser på TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1726 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link AX1800 5G trådløs Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router /Archer NX200
1.726 kr
Til butik
TP-Link AX1800 5G trådløs Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router /Archer NX200 billede

Produktinformation

5G AX1800 Trådløs Dual-Band Gigabit Router Archer NX200, Øg din 5G-hastighed, - Udnyt dit avancerede 5G-netværk med downloadhastigheder på op til 4,67 Gbps. Del dit 5G-netværk med flere Wi-Fi-enheder, og nyd uafbrudte Ultra HD-film, lynhurtige filoverførsler og gnidningsløse videochats og videokonferencer. AX1800 Dual-Band Wi-Fi 6 Hastighed, - 1201 Mbps (5 GHz) + 574 Mbps (2,4 GHz). Plug & Play, - Nyd 5G-netværket lige efter indsættelse af et SIM-kort. EasyMesh-kompatibel, - Samarbejd med EasyMesh-produkter for at give et mere fleksibelt og omkostningseffektivt Mesh-netværk med et enkelt Wi-Fi-navn til problemfri dækning af hele hjemmet. Gigabit WAN/LAN-port, - Gigabit WAN/LAN-porten gør det muligt for NX200 at fungere som en traditionel trådløs router, der er kompatibel med kabel-, fiber- og DSL-modemer. Uovertruffen hastighed med 5G, revolutionerende oplevelse, Udnyt dit avancerede 5G-netværk med downloadhastigheder på op til 4,67 Gbps. Del dit 5G-netværk med flere Wi-Fi-enheder, og nyd uafbrudte Ultra HD-film, lynhurtige filoverførsler og gnidningsløse videochats og videokonferencer. Samtidig er NX200 bagudkompatibel med 4G-tilstand.§, Plug and Play, nyd 5G-netværket overalt, Traditionel bredbånds- eller kabelinstallation er dyr og tidskrævende for dit sommerhus, din gård eller dit lager i forstæderne. Lange kontraktperioder skaber også hovedpine for kortvarige udlejninger, pop-up-steder og midlertidige butikker, der skal have adgang til internettet. Archer NX200 sikrer en komfortabel netværksinstallation uden blokeringer. Sæt dit SIM-kort i, og nyd højhastighedsinternet!, Kraftfuld Wi-Fi 6, NX200 er udstyret med WiFi 6-teknologi og er designet til at give et stort løft i dækning, hastighed og samlet kapacitet. Kom med på det nyeste mesh-wifi og nyd fremtidens netværk, der indlæses hurtigere og forbinder mere.△, Skab smart mesh-wifi med stor fleksibilitet, I samarbejde med andre EasyMesh-kompatible enheder skaber Archer NX200 et samlet mesh WiFi-netværk til problemfri dækning af hele hjemmet. Det er slut med at lede efter en stabil forbindelse.*, Tilgængelig WAN-forbindelse, Gigabit WAN/LAN-porten gør det muligt for NX200 at fungere som en traditionel trådløs router, der er kompatibel med kabel-, fiber- og DSL-modemer. Og når den er indstillet som en trådløs router, fungerer dens 5G/LTE-forbindelse som backup for at give dig en vedvarende og pålidelig internetforbindelse. *Maksimale trådløse signalhastigheder er de fysiske hastigheder, der stammer fra IEEE Standard 802.11-specifikationer. Faktisk trådløs datagennemstrømning og trådløs dækning samt antallet af tilsluttede enheder er ikke garanteret og vil variere som følge af netværksforhold, klientbegrænsninger og miljøfaktorer, herunder byggematerialer, forhindringer, trafikmængde og -tæthed samt klientens placering. Den faktiske netværkshastighed kan være begrænset af hastigheden på produktets Ethernet WAN- eller LAN-port, den hastighed, der understøttes af netværkskablet, faktorer hos internetudbyderen og andre miljømæssige forhold. Generelt, Model, Archer NX200, Formfaktor, Skrivebord, Dataoverførselshastighed, 1.775 Mbit/s, 574 Mbps ved 2,4 GHz, 1201 Mbps ved 5 GHz, Administreret, Ja, TP-Link Cloud, lokal administration, fjernadministration, WiFi, WiFi, Ja, IEEE 802.11a/n/ac/ax 5 GHz, IEEE 802.11b/g/n 2,4 GHz, WiFi-standard, Wi-Fi 6, Porte, WAN, 1 stk. 10/100/1000 Mbps LAN/WAN-port, LAN, 2 stk. 10/100/1000 Mbps LAN-porte, 4G, 4G Ja, 5G, Ja, Nano SIM-kortplads, Yderligere information, Sikkerhed, 64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK-kryptering, Garanti, 3 år, Info om emballage, Størrelse på emballage, 233 x 233 x 121 mm, Emballagens vægt, 1.20 kg, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: WiFi forlængere
EAN: 8885020621075
Varenr.: C83930
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6
1.890 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Archer Nx200 5g Wifi 6 Router
1.890 kr
Til butik
Tp-link Archer Nx200 5g Wifi 6 Router billede

Produktinformation

5G mobil failover via NanoSIM holder dit kontor online under udfald Dual-band WiFi 6 leverer op til 1800 Mbps, for hurtig adgang til enheder Gigabit WAN og tre Gigabit LAN-porte muliggør pålidelig kablet backhaul WPA3 plus SPI-firewall og DoS-beskyttelse, med VPN-understøttelse MU-MIMO, QoS og WMM prioriterer trafik, hvilket udjævner video- og taleopkald...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TP-Link
Kategori: Routere
Artikel nr.: Archer NX200
EAN: 8885020621075
Varenr.: 5020018628
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
TP-Link Archer NX200 5G router
1.890 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
TP-Link Archer NX200 V1 Trådløs router
2.049 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
WiFi 6 router TP-Link Archer NX200 med 5G, dual-band, Gigabit, hvid
2.299 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
WiFi 6 router TP-Link Archer NX200 med 5G, dual-band, Gigabit, hvid
2.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK1.726 kr1.785 krKøb
2Proshop DK1.890 kr1.890 krKøb
3Dustin DK1.890 kr1.976,25 krKøb
4Komplett DK1.890 kr1.890 krKøb
5Ultrashop2.049 kr2.049 krKøb
6Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
7Vivas DK2.319 kr2.398 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.705 kr.

Den nuværende pris på 1.726 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for TP-Link Archer NX200 5G AX1800 Wireless Dual-Band Gigabit Router - Wireless router Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.726 kr164 kr (9%)
5. maj 20261.890 kr400 kr (27%)
20. apr. 20261.490 kr400 kr (21%)
31. mar. 20261.890 kr591 kr (45%)
24. feb. 20261.299 kr591 kr (31%)
5. feb. 20261.890 kr98 kr (5%)
3. feb. 20261.792 kr98 kr (5%)
27. jan. 20261.890 kr591 kr (45%)
20. jan. 20261.299 kr50 kr (4%)
6. jan. 20261.249 kr630 kr (34%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret