Gå til hovedindhold

Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten

TorkRedskaberQuickDry teknologiIndustriel aftørringEAN: 7322540183559

Tork Advanced 420 W1 aftørringspapir med QuickDry teknologi. 2-lags blå papir til industriel brug med høj tør- og vådstyrke. 510 meter per rulle. Læs mere

Pris fra 726,95 krtil 1.438,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 711,8 kr (49% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 582 kr 30. apr.

Sammenlign priser på Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 726.95 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Aftørring Tork Advanced 420
726,95 kr
Til butik
Gå til Sikkerhedsgiganten
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten
991,81 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Tork advanced aftørringspapir 420 performance, W1, blå
1.186 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Aftørringspapir Tork W1 130050 Plus 2-lags blå 1500 Ark/rl.
1.283,75 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Tork advanced aftørringspapir 420 performance, W1, blå
1.438,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1RedOffice Konpap726,95 kr726,95 krKøb
2Sikkerhedsgiganten991,81 kr991,81 krKøb
3Elvvs.dk1.186 kr1.186 krKøb
4Hertels Boresko1.283,75 kr1.283,75 krKøb
5vvsfittings.dk1.438,75 kr1.438,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Tork Advanced 420 Performance W1 aftørringspapir

Tork

Tork Advanced 420 W1 aftørringspapir med QuickDry teknologi. 2-lags blå papir til industriel brug med høj tør- og vådstyrke. 510 meter per rulle.

• aftørringspapir
• værkstedsrulle
• industripapir
• tork papir
• w1 papir
• blå aftørring
• Industriel aftørring
• QuickDry teknologi

Beskrivelse

Tork Advanced 420 Performance W1 er et professionelt 2-lags aftørringspapir designet til industrielle miljøer. Med QuickDry teknologi sikrer det overlegen styrke og absorberingsevne til alle aftørringsopgaver. Rullen på 510 meter og 36,9 cm bredde gør den økonomisk i brug og ideel til værksteder, produktionsområder og fitnesscentre. FSC-certificeret og Ecolabel godkendt for miljøbevidst brug. Kompatibel med Tork dispensersystemer for optimal sikkerhed og effektivitet.

Specifikationer

lag:2
type:QuickDry kvalitet
farve:Blå
vægt:7,3 kg
antal_ark:1500
prægning:Ja
arklængde:34 cm
rullebredde:36,9 cm
rullelængde:510 meter
certificering:FSC, Ecolabel
hylsediameter:7,1 cm
rullediameter:39 cm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange meter papir er der på en rulle?

Der er 510 meter aftørringspapir på hver rulle, hvilket giver lang driftstid og færre udskiftninger.

Er papiret miljøvenligt?

Ja, Tork Advanced 420 er både FSC-certificeret og Ecolabel godkendt, hvilket sikrer ansvarlig skovforvaltning.

Hvilke dispensere passer til dette papir?

Papiret passer til alle Tork W1 dispensere inklusiv gulv- og vægmodeller med Easy Handling system.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten

PriceData har fulgt prisen på Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten i 179 dage. Laveste pris i perioden er 582 kr (registreret d. 30. april 2026), højeste er 948,09 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 768 kr.

Den nuværende pris på 726,95 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for Tork aftørringspapir 130050 Plus 2-lags blå 510 meter W1 | Aftørringsruller | 510 meter pr. rulle | EU-Blomsten de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026726,95 kr109,3 kr (13%)
30. maj 2026836,25 kr109,3 kr (15%)
29. maj 2026726,95 kr109,3 kr (13%)
25. maj 2026836,25 kr109,3 kr (15%)
24. maj 2026726,95 kr109,3 kr (13%)
23. maj 2026836,25 kr109,3 kr (15%)
20. maj 2026726,95 kr99,95 kr (16%)
19. maj 2026627 kr209,25 kr (25%)
18. maj 2026836,25 kr209,25 kr (33%)
16. maj 2026627 kr209,25 kr (25%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret