Gå til hovedindhold

Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml)

Tom FordParfume og eau de cologneEAN: 0888066117463
Pris fra 779 krtil 1.125 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 346 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 708 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 779 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Costa Azzurra EDP 50 ml
779 kr
Til butik
Tom Ford Costa Azzurra EDP 50 ml billede

Produktinformation

Tom Ford Costa Azzurra er en fortryllende duft, der fanger essensen af ​​den italienske kyst. Denne parfume åbner med friske noter af citrus og fyr, hvilket skaber en luftig og forfriskende duft. Hjertenoterne består af urteagtige undertoner og enebær, der tilfører en jordnær og sensuel dybde til duften. Til sidst afrundes duften med varme noter af rav og egekvas, der giver en varm og behagelig finish.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Eau De Parfum
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 888066117463
EAN: 0888066117463
Varenr.: 888066117463
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tom Ford - Costa Azzurra EDP 50 ml
817 kr
Til butik
Tom Ford - Costa Azzurra EDP 50 ml billede

Produktinformation

Costa Azzurra fremkalder den sensuelle lethed ved en tilflugt til Middelhavet ved at forene friskheden fra havluften med solens varme på kroppen. En transporterende drøm. Et øjeblikkeligt skud af spændende havluft blander salt med klitternes træagtige duft - en sprød blanding af cypres, eg og aromastoffer. Som solstråler på våd hud lysner citrus både fyrrekoglerne og fyrrenålene i duftens kerne. De flydende amberfacetter fra cistus-absolut afslutter Costa Azzurra-oplevelsen Duften forstærkes af varmen fra din krop. Påfør i knæhaser og albueled, så du får en længerevarende og stærkere duft. Undgå at gnide eller duppe huden efter påføringen. Det nedbryder duften, så den fortager sig hurtigere. Hvis du foretrækker at påføre parfume på håndleddene, skal du huske at påføre den igen efter hyppig håndvask, da vask har tendens til at skylle duften af.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 0888066117463
EAN: 0888066117463
Varenr.: 3262176
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Tom Ford - Costa Azzurra - 50 ml - Edp
-16%895 kr
Før 1.070 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Tom Ford - Costa Azzurra Edp 50 Ml
929,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Tom Ford Costa Azzurra Edp 50ml
1.015 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum - 50 ml
1.039 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml)
-1%1.099 kr
Før 1.110 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
TOM FORD Costa Azzurra Eau de Parfum 50 ml
1.125 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK779 kr779 krKøb
2Proshop DK817 kr856 krKøb
3BilligParfume.dk895 kr895 krKøb
4Gucca.dk929,95 kr929,95 krKøb
5Teknikproffset DK1.015 kr1.064 krKøb
6NordicFeel DK1.039 kr1.039 krKøb
7Bangerhead DK1.099 kr1.099 krKøb
8Lyko DK1.125 kr1.125 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml)

PriceData har fulgt prisen på Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml) i 178 dage. Laveste pris i perioden er 708 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 779 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 735 kr.

Den nuværende pris på 779 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (50ml) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
21. maj 2026779 kr51 kr (7%)
14. maj 2026728 kr9 kr (1%)
30. apr. 2026719 kr2 kr (0%)
27. apr. 2026717 kr2 kr (0%)
23. apr. 2026719 kr21 kr (3%)
22. apr. 2026740 kr21 kr (3%)
15. apr. 2026719 kr2 kr (0%)
14. apr. 2026717 kr4 kr (1%)
10. apr. 2026713 kr66 kr (8%)
8. apr. 2026779 kr60 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret