Gå til hovedindhold

Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml

Tom FordParfume og eau de cologneEAN: 0888066119320
Pris fra 269 krtil 310 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 41 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 248 kr 10. maj

Sammenlign priser på Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 269 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Tom Ford Costa Azzurra EDP 10 ml
269 kr
Til butik
Tom Ford Costa Azzurra EDP 10 ml billede

Produktinformation

🌊 Aromatisk-træagtig signatur · Middelhavsstemning i en flakon · Eau de Parfum med varig dybde Forestil dig varme fyrreskove, solbeskinnet kyst og en brise af salt havluft – samlet i en sofistikeret duft til alle køn. Denne Eau de Parfum balancerer friskhed og varme på elegant vis og giver en følelse af ubesværet luksus, der klæder både hverdagen og de særlige anledninger. Duftprofil Top: Sprød citrus og aromatiske noter af cypres, der åbner lyst og forfriskende. Hjerte: Nuancer af middelhavsurter og lette maritime facetter, som giver en luftig, grøn karakter. Bund: Varme trænoter, harpiks og amber, der tilfører dybde, sensuel glød og lang holdbarhed. Fordele Alsidig unisex-duft, der kombinerer friskhed med træagtig komfort. Eau de Parfum-konsistens for en mere fyldig og varig duftoplevelse. Ideel til forår og sommer – men med nok dybde til at fungere året rundt. Elegant signaturduft, der føles både afslappet og raffineret. Sådan bruger du produktet Påfør på pulspunkter (hals, håndled, bryst) fra 10–20 cm afstand. Lad duften sætte sig på huden – undgå at gnide håndleddene mod hinanden. Til en mere diskret effekt: Ét spray på halsen. Til mere fylde: 2–3 sprays fordelt på pulspunkter. Undgå at spraye direkte på sarte tekstiler og smykker. Resultatet er en harmonisk duft, der føles som en flugt til kysten: frisk i åbningen, levende i hjertet og behageligt varm i afslutningen – en sikker ledsager fra morgen til aften.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 10.00ml
Artikel nr.: 888066119320
EAN: 0888066119320
Varenr.: 888066119320
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml
285 kr
Til butik
Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml billede

Produktinformation

Middelhavs-elegance i luksuriøs designer rejsepakningTom Ford Costa Azzurra parfume er en avanceret hyldest til Middelhavets sanselige enkelhed, mesterligt komponeret til den moderne kvinde, der værdsætter ekstraordinær duftkunst. Denne elegante eau de parfum indfanger den ultimative flugt til azurblå kyster, hvor frisk havluft møder solens varme på huden. Den aromatiske komposition åbner med en oplivende eksplosion af cypres og eg, mens citrusnoter danser gennem hjertet og skaber en transformerende duftoplevelse. De flydende ambratoner i cistusabsolutet fuldbyrder denne luksuriøse rejse med en fantastisk afslutning, der bliver til en del af din egen hud. I denne elegante travel size-pakning kan du tage Tom Ford's signaturluksus med overalt, perfekt til den avancerede rejsende, der aldrig går på kompromis med kvalitet.Hvad der gør Tom Ford Costa Azzurra exceptionelMesterligt komponeret af Tom Ford med transformerende egenskaber, der indfanger Middelhavets essensKompleks aromatisk duftpyramide med cypres, eg, citrus og luksuriøse ambranoterPraktisk travel spray-format, der gør det nemt at tage designerluksus med overaltLangvarig eau de parfum-koncentration, der udvikler sig smukt på huden i løbet af dagenSådan får du mest ud af din Tom Ford Costa AzzurraPåfør på kroppens varmepunkter som håndleddene og armhulen for at intensivere duften og få den til at sidde længere, undgå at gnide huden efter påføring for at bevare duftens integritet.En transformerende duftoplevelse, der legemliggør luksuriøs elegance og middelhavs-romantik. Opdag Tom Ford Costa Azzurra og lad dig fortrylle af denne ekstraordinære parfume allerede i dag.

Produktspecifikationer

Mærke: Tom Ford
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 10 ml
Artikel nr.: 100303
EAN: 0888066119320
Varenr.: 100303
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
TOM FORD Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray 10 ml
309 kr
Til butik
TOM FORD Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray 10 ml billede

Produktinformation

“Jeg har altid elsket dufte med forførende egenskaber. COSTA AZZURRA fanger den afslappede og sexede stemning ved Middelhavet – for mig føles det som den ultimative flugt." – TOM FORDCOSTA AZZURRA vækker den sensuelle enkelhed ved en flugt til Middelhavet, der forener følelsen af frisk havluft med solens varme på kroppen. En forførende drøm.Et øjeblikkeligt boost af forfriskende havluft blander saltethed med den træagtige duft af klitter – en sprød komposition af cypres, eg og aromatiske noter. Som solstråler mod våd hud giver citrus glød til fyrrekoglerne og nålene i duftens midte. De flydende ambratoner i cistusabsoluttet udgør en fantastisk afslutning på COSTA AZZURRA-oplevelsen. TOM FORD Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray 10 ml...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: TOM FORD
Kategori: Eau de Parfum
Størrelse: 10.000000000
Artikel nr.: T9GP010000
EAN: 0888066119320
Varenr.: 2313-160-0010
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tom Ford Signature Costa Azzura Eau de Parfum (10ml)
310 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Beautycos DK269 kr298 krKøb
2NordicFeel DK285 kr285 krKøb
3Lyko DK309 kr309 krKøb
4Bangerhead DK310 kr310 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml

PriceData har fulgt prisen på Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 248 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 268 kr.

Den nuværende pris på 269 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Tom Ford Costa Azzurra Eau de Parfum Travel Spray - 10 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026269 kr6 kr (2%)
26. maj 2026263 kr6 kr (2%)
25. maj 2026269 kr6 kr (2%)
24. maj 2026263 kr6 kr (2%)
13. maj 2026269 kr21 kr (8%)
10. maj 2026248 kr21 kr (8%)
9. maj 2026269 kr21 kr (8%)
2. maj 2026248 kr21 kr (8%)
30. apr. 2026269 kr16 kr (6%)
3. apr. 2026285 kr37 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret