Gå til hovedindhold

Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858064857
Pris fra 449 krtil 1.399 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 950 kr (68% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 449 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1500W gulvmodel
449 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer 1500W gulvmodel billede

Produktinformation

Effektiv fritstående HORTUS infrarød kortbølge terrassevarmer. Ideel til placering på terrassen, i udestuen eller på altanen. Placeres terrassevarmeren for enden af en bord giver den behagelig varme i en afstand af op til 5 m2. 1500W Rose Golden Tube rør med en levetid på ca. 7000 timer. Terrassevarmerens specifikationer Model nr.. : 211-376 Type : Gulvmodel Rør: Halogen ultra low glare Materialer : Aluminium og rustfrit stål. Effekt : 1500W Energiudnyttelse: 92% af energien konverteres til varme. Lysreduktion: 92% Opstartstid : 2 sek. Rækkevidde : 4-5 m2 Højde : 200 cm Bredde : 59,5 cm IP-klasse : IP54 vandtæt (velegnet til installation i ubeskyttede udendørsarealer). Godkendelser : CE, LVD & EMC Strømkilde: 230V - 50Hz inkl. ledning på 180 cm Driftsomkostning/time: ca. 3,30 kr. CO2 udledning/time: ca. 1 kg Funktionstid ca. 7000 timer Anvendelse: Indendørs og udendørs...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-376
EAN: 5705858064857
Varenr.: 3033941
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1500W, sort
499 kr
Til butik
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1500W, sort billede

Produktinformation

2 meter høj terrassevarmer fra Hortus, sort Denne 2 meter høje terrassevarmer passer perfekt til terrassen, udestuen eller på altanen. Opvarmer let 4-5m² og giver derfor en behagelig varme rundt omkring havebordet når du har gæster. 1500W Golden Tube rør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Fritid
Farve: black
Størrelse: 210 cm x 46 cm
EAN: 5705858064857
Varenr.: 6278200186
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1500W, sort
529 kr
Til butik
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1500W, sort billede

Produktinformation

2 meter høj terrassevarmer fra Hortus Passer perfekt til terrassen, udestuen eller på altanen. Opvarmer let 4-5m² og giver derfor en behagelig varme rundt omkring havebordet når du har gæster. 1500W Golden Tube rør med en levetid på minimum 7000 timer.

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have & udendørsliv
Farve: black
Størrelse: 210 cm x 46 cm
EAN: 5705858064857
Varenr.: 6278200186
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
HORTUS - Terrassevarmer gulvmodel 1500 W, GT, sort
-43%599 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 1500W gulvmodel HORTUS, sort (211-376)
606 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1500W, sort
-10%611 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Terrassevarmer Gulvmodel 1500 W Gt Sort
899 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus
1.399 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK449 kr488 krKøb
2LavprisVærktøj499 kr499 krKøb
3Greenline529 kr529 krKøb
4Bolig & Haven599 kr599 krKøb
5CS MEGASTORE DK606 kr645 krKøb
6BilligVVS DK611 kr611 krKøb
7Homeshop DK899 kr899 krKøb
8Havehobby.dk1.399 kr1.399 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus

PriceData har fulgt prisen på Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus i 152 dage. Laveste pris i perioden er 449 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 577 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 534 kr.

Den nuværende pris på 449 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Terrassevarmer gulvmodel 1500 Watt - varmelampe fra Hortus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026449 kr32 kr (7%)
29. maj 2026481 kr18 kr (4%)
19. maj 2026499 kr30 kr (6%)
17. maj 2026529 kr4 kr (1%)
16. maj 2026533 kr4 kr (1%)
4. maj 2026529 kr9 kr (2%)
24. apr. 2026538 kr31 kr (5%)
23. apr. 2026569 kr31 kr (6%)
13. mar. 2026538 kr2 kr (0%)
12. mar. 2026536 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret