Gå til hovedindhold

Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858703503
Pris fra 428 krtil 1.299 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 871 kr (67% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 428 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1200W under bord
428 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer 1200W under bord billede

Produktinformation

HORTUS under bord modellen til placering under dit havebord er perfekt til at sikre en god varme nedefra, så I kan nyde en dejlig sommeraften på terrassen uden at fryse om benene. Denne HORTUS terrassevarmer under bord model spreder varmen 360 grader med en kortbølge infrarød low glare teknologi. Terrassevarmeren skal blot tilsluttes strøm, så er den klar til brug. Modellen kan let flyttes rundt, så du kan bruge den flere forskellige steder, når blot der er adgang til en stikkontakt. Bunden og toppen er fremstillet i pulverlakeret stål og det sorte rør i aluminium. Der er indbygget væltesikring, hvilket betyder, at strømmen afbrydes i tilfælde af, at terrassevarmeren vælter. Strømmen genetableres i det øjeblik terrassevarmeren rejses op igen. Et overtræk kan købes som ekstra tilbehør. Specifikationer: Type: Under bord model Rørtype: Halogen ultra low glare Materialer: aluminium og pulverlakeret stål Effekt: 1200W Energiudnyttelse: 92% Lysreduktion: 92% Opstartstid: 2 sek. Rækkevidde: 4-5 m2 Højde: 65 cm Ø21 cm IP-klasse: IP55 Godkendelser: CE, LVD & EMC.

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-402
EAN: 5705858703503
Varenr.: 3033945
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
HORTUS - Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort
-39%599 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
HORTUS - Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort billede

Produktinformation

Genial terrassevarmer der let skjules HORTUS under bord modellen til placering under dit havebord er perfekt til at sikre en god varme nedefra, så I kan nye en dejlig sommeraften på terrassen uden at fryse benene. Denne HORTUS terrassevarmer under bord mo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Alle produkter (Lagerbeholdning er større end 1)
EAN: 5705858703503
Varenr.: 36820353351831
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 1200W under bord HORTUS, sort (211-402)
608 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1200W, sort
-10%635 kr
Før 706 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1200W, sort
676 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1200W, sort
681 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel 1200W, sort
716 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402
749 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Terrassevarmer - under bord - Golden tube 1200W IP55 fra Hortus
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK428 kr467 krKøb
2Bolig & Haven599 kr599 krKøb
3CS MEGASTORE DK608 kr647 krKøb
4BilligVVS DK635 kr635 krKøb
5LavprisEl676 kr676 krKøb
6Greenline681 kr681 krKøb
7LavprisVærktøj716 kr716 krKøb
8Homeshop DK749 kr749 krKøb
9Havehobby.dk1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402

PriceData har fulgt prisen på Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402 i 145 dage. Laveste pris i perioden er 428 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 550 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 525 kr.

Den nuværende pris på 428 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Hortus Terrassevarmer under bord-model 1200 W, GT, sort - 211-402 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026428 kr122 kr (22%)
20. apr. 2026550 kr5 kr (1%)
9. apr. 2026545 kr1 kr (0%)
10. mar. 2026544 kr4 kr (1%)
3. mar. 2026540 kr4 kr (1%)
9. jan. 2026544 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret