Gå til hovedindhold

HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858054629
Pris fra 1.916 krtil 3.249 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.333 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1916 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W
-10%1.916 kr
Før 2.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W billede

Produktinformation

Terrassevarmer af Hortus, effektiv gulvmodel Nyd de danske sommeraftener uden at fryse med denne effektive terrassevarmer fra HORTUS. Gulvmodellerne er effektive som fritstående supplerende opvarmning på altanen, terrassen eller i udestuen. Modellerne ude...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have
Farve: silver
Størrelse: 165-220 x 65 x 45 cm
EAN: 5705858054629
Varenr.: 6278200209
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer gulvmodel 1000/2000 W, GT, sølv
1.938 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer gulvmodel 1000/2000 W, GT, sølv billede

Produktinformation

Nyd de danske sommeraftener uden at fryse med denne effektive infrarøde terrassevarmer fra HORTUS. Velegnet som fritstående supplerende opvarmning på altanen, terrassen eller i udestuen. Kan anvendes både indendørs og udendørs. Modellen har en flot finish i børstet aluminium og rustfrit stål, og har 2 effekttrin henholdsvis 1000 og 2000W, hvorved varmen kan tilpasses det aktuelle behov. Du justerer nemt varmen på den medfølgende fjernbetjening, og når solen går ned kan du også tænde for de 2 indbyggede LED pærer via fjernbetjeningen. Infrarød ultra low glare halogenrør med levetid på minimum 7000 timer. Røret udsender korte infrarøde stråler, der opvarmer de overflader, som strålerne rammer. Dermed spildes der ikke energi på at opvarme luft, der alligevel suser væk, og således får du det maksimale varmeudbytte af energiforbruget Et overtræk kan købes som ekstratilbehør.

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-390
EAN: 5705858054629
Varenr.: 3372848
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W
1.949 kr
Til butik
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W billede

Produktinformation

Nyd de danske sommeraftener uden at fryse med denne effektive terrassevarmer fra HORTUS. Gulvmodellerne er effektive som fritstående supplerende opvarmning på altanen, terrassen eller i udestuen. Modellerne udemærker sig alle ved, at de kan anvendes både...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have & udendørsliv
Farve: silver
Størrelse: 165-220 x 65 x 45 cm
EAN: 5705858054629
Varenr.: 6278200209
Gå til Haveglad.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
HORTUS terrassevarmer gulvmodel 1000/2000 W, GT, sølv
2.017 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W
2.025 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 2000W gulvmodel HORTUS, sølv (211-390)
2.086 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus terrassevarmer gulvmodel, 1000/2000W
2.099 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Hortus - Terrassevarmer gulvmodel 1000/2000 W, GT, sølv
-26%2.399 kr
Før 3.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Terrassevarmer Gulvmodel 1000/2000 W Gt
2.399 kr
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt
3.249 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK1.916 kr1.916 krKøb
2Proshop DK1.938 kr1.938 krKøb
3LavprisEl1.949 kr1.949 krKøb
4Haveglad.dk2.017 kr2.017 krKøb
5Greenline2.025 kr2.025 krKøb
6CS MEGASTORE DK2.086 kr2.155 krKøb
7LavprisVærktøj2.099 kr2.099 krKøb
8Bolig & Haven2.399 kr2.399 krKøb
9Homeshop DK2.399 kr2.399 krKøb
10Havehobby.dk3.249 kr3.249 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt

PriceData har fulgt prisen på HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt i 185 dage. Laveste pris i perioden er 1.564 kr (registreret d. 30. november 2025), højeste er 1.958 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.875 kr.

Den nuværende pris på 1.916 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for HORTUS Terrassevarmer Golden Tube gulvmodel 1000/2000 Watt de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 20261.916 kr22 kr (1%)
16. maj 20261.938 kr22 kr (1%)
15. maj 20261.916 kr22 kr (1%)
14. maj 20261.938 kr22 kr (1%)
3. maj 20261.916 kr22 kr (1%)
25. apr. 20261.938 kr11 kr (1%)
24. apr. 20261.949 kr9 kr (0%)
23. apr. 20261.958 kr9 kr (0%)
8. mar. 20261.949 kr50 kr (3%)
2. mar. 20261.899 kr59 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret