Gå til hovedindhold

Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus

HortusTerrassevarmereEAN: 5705858062815
Pris fra 410 krtil 719 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 309 kr (43% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 410 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt
410 kr
Til butik
HORTUS Terrassevarmer 1500W væghængt billede

Produktinformation

Terrassevarmer leverer 1500W vægmonteret infrarød kortbølgevarme i et slankt design med halogen ultra low glare-teknologi, hurtig opstart på 2 sekunder og IP55-vandbestandighed til indendørs eller udendørs brug. HORTUS Patio heater 1500W wall-mounted er ideel til montering under markiser og udhæng og omdanner 92% af energien til varme for at opvarme personer, der sidder inden for ca. 3 meter, med et Golden Tube-varmeelement, der er vurderet til mindst 5000 timer. Vægmonteret infrarød kortbølge-terrassevarmer 1500W effekt med 92% energiomdannelse til varme Halogen ultra low glare-rør med 92% lysreduktion Varmerækkevidde: 3-5 meter Aluminiumskonstruktion IP55-klassificering til brug i ubeskyttede udendørs områder 230V strøm med 180 cm ledning Giver målrettet varme dér, hvor du sidder, med hurtig opvarmning og reduceret blænding til behagelige aftener inde eller ude.

Produktspecifikationer

Mærke: HORTUS
Kategori: Terrassevarmer
Artikel nr.: 211-354
EAN: 5705858062815
Varenr.: 3033954
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer til væg, 1500W, 5m², sølv
439 kr
Til butik
Hortus infrarød terrassevarmer til væg, 1500W, 5m², sølv billede

Produktinformation

Infrarød terrassevarmer fra Hortus Terrassevarmer til vægmontering med infrarøde kortbølger i smart design. Perfekt til montering under markiser og tagudhæng eller helt ubeskyttet i det fri. Super effektiv udnyttelse af energien da 92% af energien omdann...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Fritid
Farve: silver
Størrelse: 45.5 cm
EAN: 5705858062815
Varenr.: 6278200092
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer til væg, 1500W, sølv
-10%467 kr
Før 519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Hortus infrarød terrassevarmer til væg, 1500W, sølv billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Hortus
Kategori: Have
Farve: silver
Størrelse: 45.5 cm
EAN: 5705858062815
Varenr.: 6278200092
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hortus infrarød terrassevarmer til væg 1500W, sølv
469 kr
Til butik
Gå til Haveglad.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
HORTUS terrassevarmer vægmodel 1500 W, GT, 51 cm, sølv
495 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Terrassevarmer 1500W væghængt HORTUS, sølv (211-354)
510 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Terrassevarmer Vægmodel 1500 W Gt - 211-354
519 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Hortus - Terrassevarmer vægmodel 1500 W, GT, 51 cm, sølv
-21%569 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Havehobby.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,4
E-mærke certificeret
Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus
719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK410 kr449 krKøb
2LavprisVærktøj439 kr439 krKøb
3BilligVVS DK467 kr467 krKøb
4Greenline469 kr469 krKøb
5Haveglad.dk495 kr495 krKøb
6CS MEGASTORE DK510 kr549 krKøb
7Homeshop DK519 kr519 krKøb
8Bolig & Haven569 kr569 krKøb
9Havehobby.dk719 kr719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus

PriceData har fulgt prisen på Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus i 183 dage. Laveste pris i perioden er 409 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 434 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 423 kr.

Den nuværende pris på 410 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Terrassevarmer væghængt Golden Tube vægmodel på 1500 Watt - Hortus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. apr. 2026410 kr4,66 kr (1%)
2. mar. 2026414,66 kr19,34 kr (4%)
1. mar. 2026434 kr11 kr (3%)
25. feb. 2026423 kr4 kr (1%)
7. feb. 2026419 kr15 kr (3%)
6. feb. 2026434 kr15 kr (4%)
1. feb. 2026419 kr15 kr (3%)
31. jan. 2026434 kr15 kr (4%)
30. jan. 2026419 kr15 kr (3%)
29. jan. 2026434 kr15 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret