Gå til hovedindhold

TP-Link Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V

TP-LinkCentral styring af hjemmetEAN: 6935364053222
Pris fra 146 krtil 299 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 153 kr (51% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 146 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Tapo C100 Netværksovervågningskamera
146 kr
Til butik
Tapo C100 Netværksovervågningskamera billede

Produktinformation

Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V

Produktspecifikationer

Artikel nr.: Tapo C100
EAN: 6935364053222
Varenr.: 995763324
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
TP-link Tapo C100 Trådløs overvågningskamera
149 kr
Til butik
TP-link Tapo C100 Trådløs overvågningskamera billede

Produktinformation

Tp-Link Tapo C100 er et trådløst IP kamera til indendørs overvågning i hjem og kontor. Det giver dig et klart overblik over rum og indgange uden kompliceret udstyr eller installation. Kameraet optager i 1920×1080 px, så du kan se detaljer tydeligt på skærmen. Med nattesyn op til 10 m følger du med i, hvad der sker i mørke, uden behov for ekstra belysning. Lokal og cloud-baseret lagring Du kan gemme optagelser på et Micro-SD-kort (maks. 128 GB, medfølger ikke) direkte i kameraet eller vælge online adgang via TP-Link cloud. 128 GB giver plads til mange timers video, før ældre optagelser overskrives. Bevægelsesdetektion og tovejskommunikation Bevægelsesdetektion gør, at kameraet reagerer, når der sker noget i billedet, så du slipper for at gennemgå unødvendige optagelser. Den indbyggede mikrofon og højttaler giver tovejskommunikation, så du kan høre og tale tilbage gennem kameraet. Sikker netværksforbindelse Forbindelsen til kameraet beskyttes med WPA/WPA2 og AES-128 kryptering mod uautoriseret adgang – en fordel i hjem og kontor, hvor du vil passe på dine data. Fleksibel montering og konstant strøm Kameraet kan monteres på både væg og loft, så du nemt finder den rette synsvinkel til rummet. Den medfølgende adapter sikrer konstant strøm fra stikkontakten, så du ikke skal tænke på batteriskift. I pakken: TP-Link Tapo C100 overvågningskamera, strømadapter, monteringshardware til væg/loft, hurtigguide.

Produktspecifikationer

Mærke: Tp-Link
Kategori: Overvågningskamera
Artikel nr.: Tapo C100
EAN: 6935364053222
Varenr.: 62680
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
TP-Link Tapo C100 Trådlös Övervakningskamera för Inomhusbruk
-35%161 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
TP-Link Tapo C100 Trådlös Övervakningskamera för Inomhusbruk billede

Produktinformation

Några fördelar med kameran C100: 1080p Full HD-kamera, Tvåvägskommunikation, Pushnotiser vid uppfattad rörelse, Lagra lokalt på microSD-kort, Tapo C100 är en Full HD-övervakningskamera för inomhusbruk från TP-Link. Kameran vakar över ditt hem dag som natt och stödjer lokal inspelning direkt på ett microSD-kort. Med rörelsedetektering skickas en pushnotis till din smartphone så snart rörelse uppfattas, och du kan då gå in i appen för att se ett videoklipp på vad kameran sett. Du kan även utnyttja tvåvägskommunikationen för att kommunicera med personer eller husdjur på andra sidan kameran. Prata genom kameran, I TP-Link Tapo-appen kan du prata direkt in i din telefon, så kommer det du säger att spelas upp via övervakningskamerans högtalare. Eftersom Tapo C100 även utrustats med en inbyggd mikrofon kan du höra vad som sägs i närheten av kameran. Tvåvägskommunikation är en perfekt funktion för att på distans kommunicera med familjen eller försöka avskräcka ovälkomna gäster. Ser upp till 10 meter i mörkret, När mörkret faller på aktiveras den 850 nm starka infraröda lampan. IR-lampan jobbar tillsammans med smart mjukvara för att ge dig ett pålitligt resultat, oavsett tid på dygnet. Även under nattetid övervakar kameran ditt hem och ser vad som pågår i mörkret, upp till 10 meter ifrån den. Notiser vid rörelse, Så snart kameran uppfattar rörelse så skickas en avisering till din smartphone tillsammans med ett videoklipp på vad kameran sett. Du kan också ställa in vad kameran ska göra när den upptäcker någonting, till exempel kan den blinka och spela upp ljud ur sina högtalare för att skrämma bort inkräktare. Spelar in på microSD-kort, Spela in snabbt, enkelt och lokalt. Det är bara att stoppa in ett microSD-kort (ingår ej) i den dedikerade porten på baksidan och aktivera lokal inspelning i appen. Kameran stödjer microSD-kort upp till 128 GB, vilket motsvarar ungefär 384 timmars inspelning. I appen kan du dessutom aktivera en funktion som kallas "Loop Recording". Loop Recording gör att gamla inspelningar automatiskt skrivs över när minnet är fullt, så att ingen händelse slinker förbi obemärkt. Aktivitetszoner, Med aktivitetszoner kan du själv bestämma vilka områden som kameran ska fokusera på. Genom att bestämma aktivitetszoner, kan du göra så att kameran ignorerar rörelse inom vissa zoner och endast reagera på rörelse inom de zoner du vill. På så vis kan du slippa få onödiga notiser om rörelser inom områden där det brukar röra sig många människor, exempelvis om kameran får med en bit av en hall i synfältet. I förpackningen, TP-Link Tapo C100, Strömadapter, Installationsmaterial, Snabbstartsguide, Kamera, Typ av enhet: Nätverksövervakningskamera, Stöd för ljud: Ja: inbyggd högtalare, tvåvägs ljudkapacitet, inbyggd mikrofon, Anslutningsteknik: Trådlös, Bredd: 6.76 cm, Djup: 5.48 cm, Höjd: 9.89 cm, EAN: 6935364053222, MPN: Tapo C100, Typ Färg: - Dag&Natt - fast, Format för digital video: H.264, Rörelsedetektion: Ja, Videoformat: 1080p, Infraröda lysdioder: Ja, Infrarött avstånd: 9.14 m, Bildhastighet (max): 15 frames per second, Egenskaper: Larmfunktion, ONVIF-stöd, Sekretessläge, Push-avisering, återställningsknapp, WPA, WPA2-PSK, WEP, Bildsensor, Typ: 1/3.2", Optisk konstruktion, Typ: Fast lins, Brännvidd: 3.3 mm, Iris-lins: F/2.0, Horisontellt visningsfält (grader): 105, Gränssnitt, Nätverksgränssnitt: IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, Nätverksprotokoll: DHCP, DNS, HTTP, NTP, TCP/IP, UDP/IP, ARP, ICMP, RTSP, HTTPS, TLS, SSL, Expansion/Anslutning, Minneskort som stöds: microSD-kort, microSDHC-kort, microSDXC-kort, Diverse, Inkluderade tillbehör: Skruvar, monteringsmall, Standarder som följs: IC, FCC, AES-128, NCC, Strömtillförsel, Strömkrav: DC 9 V, Nätdel: Strömadapter - extern AC 120/230 V (50/60 Hz), Programvara / Systemkrav, Operativsystem erfordras: Apple iOS 9 eller senare, Android 4.4 eller högre, Miljöparametrar, Min temperatur vid drift: 0 °C, Max temperatur vid drift: 40 °C, Relativ luftfuktighet (vid drift): 10 - 90 % (icke-kondenserade).

Produktspecifikationer

Mærke: TP-LINK
Kategori: Indendørs kameraer
EAN: 6935364053222
Varenr.: 38-89299
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V
169 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Overvågningskamera Wi?Fi TP?Link Tapo C100 1080p
169 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TP-Link Tapo C100 Home Security Wi-Fi Camera
179 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Tapo C100 Netværksovervågningskamera
189 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Overvågningskamera Wi?Fi TP?Link Tapo C100 1080p
189 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tp-link Tapo C100 Wifi Home Security Camera
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK146 kr146 krKøb
2Av-Cables DK149 kr149 krKøb
3Teknikproffset DK161 kr210 krKøb
4CS MEGASTORE DK169 kr208 krKøb
5Boligcenter DK169 kr169 krKøb
6Proshop DK179 kr218 krKøb
7Ultrashop189 kr189 krKøb
8Vivas DK189 kr258 krKøb
9Dustin DK299 kr385,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V

PriceData har fulgt prisen på Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V i 172 dage. Laveste pris i perioden er 132 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 146 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 140 kr.

Den nuværende pris på 146 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Tapo C100 - Netværksovervågningskamera - farve (Dag/nat) - 1080p - fast brændvidde - audio - trådløs - WiFi - H.264 - DC 9 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026146 kr3 kr (2%)
1. mar. 2026143 kr3 kr (2%)
27. feb. 2026140 kr5 kr (4%)
26. feb. 2026135 kr3 kr (2%)
24. feb. 2026132 kr4 kr (3%)
23. feb. 2026136 kr5 kr (4%)
17. feb. 2026141 kr1 kr (1%)
16. feb. 2026142 kr7 kr (5%)
15. feb. 2026135 kr8 kr (6%)
13. feb. 2026143 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret