Gå til hovedindhold

IMI Hydronics TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg

IMI HydronicsEludstyrEAN: 4024052179817
Pris fra 216 krtil 347,5 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 131,5 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 202 kr 24. mar.

Sammenlign priser på TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 216 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg
216 kr
Til butik
TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg billede

Produktspecifikationer

Kategori: Tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 2242-02.000
EAN: 4024052179817
Varenr.: 1373781
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI Hydronic TA ventilhus RVT-HF 15 mm ligeløb
216 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 1-strengsanlæg)
229 kr
Til butik
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 1-strengsanlæg) billede

Produktinformation

TA radiatorventilerne med stor gennemløb anvendes et-strengs varme- og køleanlæg. Passer til termostater med gevind M30x1,5. Pil på ventilhuset der viser gennemløbsretningen De dobbelte O-ringe gør den lækagefri Ventilhus af rødgods

Produktspecifikationer

Kategori: Varme & styring
Størrelse: 1/2"
EAN: 4024052179817
Varenr.: 403500004
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 1-strengsanlæg)
232 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
IMI TA radiatorventil 1/2", ligeløbende (til 1-strengsanlæg)
249 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" TA ventil RVT-HF ligeløbende
249,06 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ta Rvt-Hf Ventil Ligel. 15
264,92 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ta rvt-hf ll radiatorventil 1/2"
272,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
TA Rvt-Hf termostatventil Ll 1/2''. Til 1-streng
347,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK216 kr255 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3BilligVVS DK229 kr229 krKøb
4LavprisVVS232 kr232 krKøb
5CompletVVS249 kr249 krKøb
6EL-GROSSISTEN249,06 kr249,06 krKøb
7Billigelogvvs.dk264,92 kr264,92 krKøb
8MaintainIt272,5 kr272,5 krKøb
9vvsfittings.dk347,5 kr347,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg

PriceData har fulgt prisen på TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg i 183 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 216 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 195 kr.

Den nuværende pris på 216 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for TA RVT-HF 1/2 ligeløbende radiatorventil med større gennemløb og uden forindstilling - benyttes i etstrengsanlæg de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026216 kr9 kr (4%)
19. maj 2026207 kr1 kr (0%)
12. maj 2026206 kr2 kr (1%)
20. apr. 2026204 kr2 kr (1%)
24. mar. 2026202 kr1 kr (0%)
20. mar. 2026203 kr2 kr (1%)
25. feb. 2026205 kr2 kr (1%)
15. jan. 2026203 kr2 kr (1%)
7. jan. 2026201 kr16 kr (9%)
22. dec. 2025185 kr6 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret