Gå til hovedindhold

Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6

StrongBroer og routereEAN: 9120072376603
Pris fra 1.648 krtil 3.029 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.381 kr (46% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.591 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1648 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Strong 5G Router AX3000 Trådløs router Desktop
1.648 kr
Til butik
Strong 5G Router AX3000 Trådløs router Desktop billede

Produktinformation

Strong 5G Router AX3000 - Trådløs router - WWAN - Wi-Fi 6 - 2,4 GHz, 5 GHz - 3G, 4G, 5G

Produktspecifikationer

Mærke: Strong
Artikel nr.: 5GROUTERAX3000
EAN: 9120072376603
Varenr.: 1001869598
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Strong 5G ROUTER AX3000 - - WWAN - 4G, 5G
1.679 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Strong 5G-Router WiFi6 AX3000
-27%1.987 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strong 5G-Router WiFi6 AX3000 billede

Produktinformation

Strong 5G MOBILE ROUTER 5GROUTERAX3000 3,2 Gbit/s, Snabba upp ditt internet med en 5G-router, Ersätt ditt nuvarande modem eller router med en ultra-höghastighetsinternetanslutning. Utrustad med den senaste och mest effektiva 5G- och Wi-Fi 6-tekniken. 5G-prestanda: Upp till 3,2 Gbit/s, WiFi 6, Wi-Fi-hastighet 3 Gbit/s - 573,5Mbit/s@2,4GHz + 2402 Mbit/s@5GHz, Utbyggbar med MESH, 4st SSID, Ej operatörslåst, Sätt bara i ett 5G SIM-kort* från valfri operatör och njut omedelbart av din internetanslutning med hastigheter upp till 3,2 Gbps. Hastighet och täckning beror på operatören och dess servicenät. Ingen konfiguration krävs, ingen obligatorisk prenumeration. Välj valfri operatör. WiFi 6, Dela din höghastighets Wi-Fi 6-internetanslutning med valfri Wi-Fienhet med hastigheter upp till 3 Gbps och anslut alla trådbundna enheter som dator, Smart TV, spelkonsol eller set-top-box till Internet via 1xGigabit eller 1x 2,5 Gigabit Ethernet-port. Fasttelefon, Om du vill använda den även för din fasta telefon. Inga problem. Routern har uttag för telefon (RJ11) för att ansluta alla vanliga trådbundna telefoner eller DECT-basstationer. Utöka med MESH, Ytterligare fantastiska funktioner är högsta Wi-Fi-säkerhet med WPA3, lättanvänd föräldrakontroll och Easy Meshkompatibilitet. 5GROUTERAX3000 är kompatibel med STRONG ATRIA MeshAX3000 för att få den bästa Wi-Fi 6-upplevelsen i ditt hem. Förpackningens innehåll: 1x 5G CPE-router, 1x RJ45 Ethernet-kabel, 1x Strömadapter, 12 VDC, 1x snabbinstallationsguide,, Säkerhets- och garantikort, Specifikationer: Trådlös prestanda, 5G LTE-prestanda, Hastighet upp till 3,2 Gbps, Fungerar med nano SIM-kort* från alla operatörer, Wi-Fi-prestanda, Hastighet upp till 3 Gbit/s, Wi-Fi 6 IEEE 802.11 yxa, 573,5 Mbps@2,4GHz + 2402Mbps@5GHz, Täckning och tillförlitlighet, Anslut & Säker (WPS)-knapp för en enkel installation, Säkerhet, Fullständig PIN-kodshantering för 5G LTE-anslutning, Fungerar med ett nano SIMkort*, WPA/WPA2/WPA3™ för högsta nivå av Wi-Fi-säkerhet, Anslut och säkra (WPS)-knapp för optimal nätverkssäkerhet, Wi-Fi på/av-knapp, Föräldrakontroll, Anslutningar, 1x 2,5 Gb + 1x Gb Ethernetportar för att ansluta valfri trådbunden enhet, 1x Nano Sim-kortplats, 1x telefonport (RJ11), Trådlöst, 5G-prestanda: Upp till 3,2 Gbps, Nätverkstyper: 5G NR: n1/n3/n7/n8/n20/n28/n38/n40/n41/n71/n75/n77/n78, LTE FDD: B1/B3/B7/B8/B20/B28/B71, LTE TDD: B38/B40/B41/B42/B43, Wi-Fi-standarder: 2412 MHz - 2462 MHz & 5180 MHz - 5240 MHz, 5250 MHz - 5350 MHz & 5470 MHz - 5580 MHz, 2,4 GHz IEEE802.11b/g/n/ax, 5GHz IEEE802.11a/n/ac/ax, WMM, WPS, EasyMesh2.0, MIMO: Dual-band 2x2 MU-MIMO, Wi-Fi-hastighet: 3Gbps - 573,5Mbps@2,4GHz + 2402Mbps@5GHz, Sändningseffekt, CE: CE: Wi-Fi-funktioner: Aktivera/inaktivera trådlös radio, WMM, trådlös statistik, Wi-Fi-säkerhet: WPA2-PSK, WPA/WPA2-PSK, WPA3-SAE, Wi-Fi SSID: 4 parallella, Wi-Fi MAC-filter; Ja, Antenntyp: 4x3dBi Dual-band interna antenner, Hårdvara, Ethernet-portar: 1xGb+1x2,5Gb portar RJ45, Tele: 1x POTS RJ11-port, USB: 1x USB 3.0, Knappar: På/Av, WPS, Återställ, Lysdioder: Ström, Wi-Fi, 4G, 5G, SIM-kort: Nano SIM-kort, Ström: Extern strömförsörjning, 12 V / 2 En DC, Standarder: IEEE802.11b/g/n/ax , IEEE802.11a/n/ac/ax, Programvara, Internetprotokoll: IPv4+IPv6 Dubbel stack, Driftlägen: 4G/5G-router, trådlös router, DHCP:Server, klient, Port Forwarding: Ja, SIP ALG: Ja, Dynamisk DNS: Dyndns, No-ip, Brandväggssäkerhet: SPI-brandvägg, URL/IP/MAC-filter, ACL, WiFi MAC-filter, föräldrakontroll, Management: TR069, TR181, TR143, HTTP/HTTPS, Telnet/SSH, Övriga specifikationer: Certifiering: CE, Systemkrav: Windows 7, 8, 8.1, 10, Mac OS X, Linux, webbläsare, Miljö, Driftstemperatur: 0°C ~ +45°C, Förvaringstemperatur: -20°C ~ +65°C, Driftfuktighet: 5 % ~ 95 % icke-kondenserande, Mått i mm: 100x100x200 ( B x D x H), Vikt i kg: 0,8, Produktdokument.

Produktspecifikationer

Mærke: Strong
Kategori: Routere
EAN: 9120072376603
Varenr.: C57484
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6
1.990 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
5G router Wi?Fi 6 AX3000 - Strong - trådløs desktop
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
5G router Wi?Fi 6 AX3000 - Strong - trådløs desktop
2.019 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Strong 5G Router AX3000 Trådløs router Desktop
2.039 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
5G Router WiFi 6 – Op til 3,2 Gbps, Mesh-kompatibel
-13%3.029 kr
Før 3.479 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.648 kr1.648 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.679 kr1.679 krKøb
3Teknikproffset DK1.987 kr2.046 krKøb
4Proshop DK1.990 kr1.990 krKøb
5Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
6Vivas DK2.019 kr2.088 krKøb
7Ultrashop2.039 kr2.039 krKøb
8Estore DK3.029 kr3.029 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6

PriceData har fulgt prisen på Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6 i 116 dage. Laveste pris i perioden er 1.591 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 1.716 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.661 kr.

Den nuværende pris på 1.648 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 64 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Strong 5G Router AX3000 (WiFi 6) - 3.2 Gbit/s - 5G Wi-Fi 6 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.648 kr8 kr (0%)
28. maj 20261.656 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.657 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.666 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.667 kr23 kr (1%)
23. maj 20261.644 kr8 kr (0%)
22. maj 20261.652 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.653 kr8 kr (0%)
18. maj 20261.661 kr1 kr (0%)
17. maj 20261.662 kr23 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret