Gå til hovedindhold

StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter

Pris fra 3.764 krtil 4.799 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.035 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3764 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter
3.764 kr
Til butik
StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter billede

Produktinformation

PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card, Netværksadapter, PCIe 3.0 x4 lav profil, 10GBase-T x 2, sort

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: ST10GPEXNDPI
EAN: 0065030874502
Varenr.: 2625891
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech 2 Port 10g Pcie Network Card
4.619 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com Netværksadapter PCI Express 3.0 x4
4.799 kr
Til butik
StarTech.com Netværksadapter PCI Express 3.0 x4 billede

Produktinformation

Startech Dual Port 10G PCIe Network Adapter Card - Intel-X550AT 10GBASE-T PCI Express 10GbE Multi Gigabit Ethernet 5 Speed NIC 2port - Netværksadapter - PCIe 3.0 x4 lavprofil - 10Gb Ethernet x 2 - sort

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Artikel nr.: ST10GPEXNDPI
EAN: 0065030874502
Varenr.: 992848098

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.764 kr3.764 krKøb
2Dustin DK4.619 kr4.705,25 krKøb
3CompuMail DK4.799 kr4.799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.685 kr (registreret d. 12. januar 2026), højeste er 3.886 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.778 kr.

Den nuværende pris på 3.764 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 78 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for StarTech.com Dual Port Network Card - PCIe 10G / NBASE-T Ethernet NIC Card - netværksadapter de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. apr. 20263.764 kr2 kr (0%)
18. apr. 20263.766 kr1 kr (0%)
14. apr. 20263.767 kr1 kr (0%)
13. apr. 20263.768 kr1 kr (0%)
8. apr. 20263.769 kr2 kr (0%)
5. apr. 20263.771 kr1 kr (0%)
2. apr. 20263.772 kr1 kr (0%)
1. apr. 20263.773 kr1 kr (0%)
31. mar. 20263.774 kr1 kr (0%)
28. mar. 20263.775 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret