Gå til hovedindhold

StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile

Pris fra 199 krtil 439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 240 kr (55% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 189 kr 1. maj

Sammenlign priser på StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile
199 kr
Til butik
StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile billede

Produktinformation

Dual Profile, Gigabit Desktop Adapter REV E Intel 6 Chip support (ST1000SPEX2), Netværksadapter, PCIe lavprofil, Gigabit Ethernet, for P/N: ET91000SM10, ET91000SM20

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Kategori: Netvaerksadapter netkort printserver mv
Artikel nr.: ST1000SPEX2
EAN: 0065030849265
Varenr.: 2402407
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
StarTech.com Netværksadapter PCI Express x1 1Gbps
205 kr
Til butik
StarTech.com Netværksadapter PCI Express x1 1Gbps billede

Produktinformation

Startech 1 Port PCIe Gigabit Network Server Adapter NIC Card - Dual Profile - Gigabit Desktop Adapter REV E Intel 6 Chip support (ST1000SPEX2) - Netværksadapter - PCI Express x1 lavprofil - Gigabit Ethernet - for P/N: ET91000SM10, ET91000SM20

Produktspecifikationer

Mærke: StarTech.com
Artikel nr.: ST1000SPEX2
EAN: 0065030849265
Varenr.: 988493160
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Startech 1 Port Pcie Gigabit Network Server Adapter Nic Card
-0%256 kr
Før 256,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Startech 1 Port Pcie Gigabit Network Server Adapter Nic Card billede

Produktinformation

Tilføj en Gigabit RJ45-port via PCIe for nem opgradering af servere og arbejdsstationer Wake-on-LAN og VLAN-understøttelse forenkler fjernadministration og kontrol Understøtter 10/100/1000 Mbps og Auto MDIX for plug-and-play-tilslutning 9 K jumbo-frames og 802.3az-understøttelse fremskynder overførsel af store filer CE- og FCC-certificeret, med LED-indikatorer og MTBF på 376 000 timer for øget oppetid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Startech
Kategori: Netkort
Artikel nr.: ST1000SPEX2
EAN: 0065030849265
Varenr.: 5011219938
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
StarTech.com PCIE GIGABIT NETWORK ADAPTER
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK199 kr238 krKøb
2CompuMail DK205 kr205 krKøb
3Dustin DK256 kr342,25 krKøb
4Ultrashop439 kr439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile

PriceData har fulgt prisen på StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile i 182 dage. Laveste pris i perioden er 189 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 256 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 225 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for StarTech.com 1 Port PCI Express PCIe Gigabit Ethernet Network Card Dual Profile de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026199 kr1 kr (1%)
27. maj 2026198 kr3 kr (1%)
26. maj 2026201 kr1 kr (0%)
24. maj 2026202 kr3 kr (1%)
23. maj 2026205 kr5 kr (2%)
20. maj 2026210 kr44 kr (17%)
14. maj 2026254 kr2 kr (1%)
12. maj 2026256 kr67 kr (35%)
1. maj 2026189 kr2 kr (1%)
23. apr. 2026191 kr8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret