Gå til hovedindhold

Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card

BroadcomNetværkskort og -adaptereEAN: 0650861000130
Pris fra 1.478 krtil 2.069 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 591 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.398 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1478 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Broadcom P210P Netværksadapter PCI Express 3.0 x8
1.478 kr
Til butik
Broadcom P210P Netværksadapter PCI Express 3.0 x8 billede

Produktinformation

Broadcom P210P - Netværksadapter - PCIe 3.0 x8 - 10 Gigabit SFP+ x 2

Produktspecifikationer

Mærke: Broadcom
Artikel nr.: BCM957412A4120AC
EAN: 0650861000130
Varenr.: 993512075
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card
1.478 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskort Broadcom BCM957412A4120AC - PCI Express, 10.000 Mbit/s
1.899 kr
Til butik
Netværkskort Broadcom BCM957412A4120AC - PCI Express, 10.000 Mbit/s billede

Produktinformation

Hurtigt kablet netværk til din pcOpgrader din server eller workstation med Broadcom BCM957412A4120AC. Dette interne netværkskort leverer op til 10.000 Mbit/s via kablet forbindelse, så du får stabil og effektiv dataoverførsel til tunge arbejdsopgaver, backup og virtualisering.Perfekt til professionelle miljøerKortet bruger PCI Express som værtgrænseflade og integreres nemt i standard pc’er og servere. Det understøtter Windows, Linux og andre operativsystemer, hvilket gør det fleksibelt i blandede miljøer og datacentre.Type: Internt netværkskortForbindelsesteknologi: KabletMaks. datahastighed: 10.000 Mbit/sVærtgrænseflade: PCI ExpressUnderstøttede operativsystemer: Windows, Linux, andreHS-kode: 8517 69 90...

Produktspecifikationer

Mærke: Broadcom
Kategori: Netværkskort
Vægt: 0.28g
EAN: 0650861000130
Varenr.: 1965104
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskort Broadcom BCM957412A4120AC - PCI Express, 10.000 Mbit/s
1.919 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Broadcom Network Card Internal 10000
2.069 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.478 kr1.478 krKøb
2Proshop DK1.478 kr1.478 krKøb
3Boligcenter DK1.899 kr1.899 krKøb
4Vivas DK1.919 kr1.998 krKøb
5Ultrashop2.069 kr2.069 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card

PriceData har fulgt prisen på Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card i 164 dage. Laveste pris i perioden er 1.398 kr (registreret d. 18. april 2026), højeste er 1.512 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.434 kr.

Den nuværende pris på 1.478 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Broadcom BCM957412A4120AC Dual-Port 10 Gb/s Ethernet PCI Express Gen3 x8 Network Interface Card de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.478 kr34 kr (2%)
29. maj 20261.512 kr25 kr (2%)
28. maj 20261.487 kr54 kr (4%)
9. maj 20261.433 kr26 kr (2%)
8. maj 20261.407 kr5 kr (0%)
7. maj 20261.412 kr21 kr (1%)
30. apr. 20261.433 kr26 kr (2%)
29. apr. 20261.407 kr6 kr (0%)
27. apr. 20261.413 kr1 kr (0%)
26. apr. 20261.412 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret